Razstava izvirne otroške risbe in fotografije
ob 11.00
Likovna razstava
Razstava izvirne otroške risbe in fotografije
Koroška galerija likovnih umetnosti, Glavni trg 24, Slovenj Gradec
Petkov program za upokojence v Muzeju pošte in telekomunikacij
od 15.00 do 16.00
Muzejska razstava
Petkov program za upokojence v Muzeju pošte in...
Tehniški muzej Slovenije - muzej pošte in telekomunikacij, Polhov Gradec 61
Pozitivne sile so zavzele portoroški Monfort!
ob 18.00
Likovna razstava
Pozitivne sile so zavzele portoroški Monfort!
Portoroška obmorska promenada, skladišča Monfort, Portorož
Odprto obrobje: Gregor Purgaj- Sleepless
od 18.00 do 20.00
Likovna razstava
Odprto obrobje: Gregor Purgaj- Sleepless
MIKKov klubski prostor, Murska Sobota
Vid Voršič: Instant
od 19.00 do 21.00
Fotografska razstava
Vid Voršič: Instant
Galerija UAUU, Gosposvetska 7, Ljubljana
Chagallov dan
od 19.00 do 22.00
Likovna razstava
Chagallov dan
Galerija Železarskega muzeja Štore, Teharje pri Celju
Borut Peterlin - Festival fotografije Maribor 2017
ob 20.00
Fotografska razstava
Borut Peterlin - Festival fotografije Maribor 2017
Vetrinjski dvor, Razstavišče Vetrinjski, Maribor
Dogodki, ki trajajo več dni:
Mario Magajna: med trenutkom in zgodovino
od 7.00 do 15.00
Fotografska razstava
Mario Magajna: med trenutkom in zgodovino
Likovni salon Kočevje, Trg zbora odposlancev 72
Odprtje likovne razstave MIR
od 7.00 do 19.00
Likovna razstava
Odprtje likovne razstave MIR
Hotel Betnava Ulica Eve Lovše 15, Maribor
Kiparska razstava Železni repertoar
od 8.00 do 13.00
Likovna razstava
Kiparska razstava Železni repertoar
Občina Lenart,Avla Jožeta Hudalesa, Trg osvoboditve 7, Lenart
Ivanka Lehner: Connection
od 8.00 do 13.00
Likovna razstava
Ivanka Lehner: Connection
Dom kulture Gornja Radgona, Partizanska cesta 11, Gornja Radgona
Šolske stavbe na Slovenskem v objemu stoletja
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Šolske stavbe na Slovenskem v objemu stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Supersvetloba
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Supersvetloba
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Zgodbe iz poštne torbe
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Zgodbe iz poštne torbe
Tehniški muzej Slovenije - muzej pošte in telekomunikacij, Polhov Gradec 61
Lingua latina Razstava o latinščini v javni OŠ
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Lingua latina Razstava o latinščini v javni OŠ
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
od 8.00 do 16.00
Instalacija
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Skoraj vse o zvoku
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Skoraj vse o zvoku
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Odprtje razstave, Veno Pilon
od 8.00 do 16.00
Fotografska razstava
Odprtje razstave, Veno Pilon
Koroška galerija likovnih umetnosti, Slovenj Gradec
Razstava slik Darje Štefančič, Alkimija prostosti
od 8.00 do 16.00
Likovna razstava
Razstava slik Darje Štefančič, Alkimija prostosti
Galerija Krka Ljubljana, Dunajska cesta 65
Igor Banfi, Notranje pokrajine
od 8.00 do 17.00
Likovna razstava
Igor Banfi, Notranje pokrajine
Galerija Murska Sobota, Kocljeva 7
Jošt Snoj - Roka človeštva
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Jošt Snoj - Roka človeštva
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
Bojan Bensa: Obisk neme živali
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Bojan Bensa: Obisk neme živali
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
ProFinlandia
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
ProFinlandia
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Maketa avtobusnega terminala
od 8.00 do 19.30
Arhitekturna razstava
Maketa avtobusnega terminala
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Kamen iz vode - voda v kamen
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Kamen iz vode - voda v kamen
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Razstava ilustracij Polone Lovšin Deklica in deček
od 8.00 do 19.30
Likovna razstava
Razstava ilustracij Polone Lovšin Deklica in deček
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Voda od mita do arhitekture
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Voda od mita do arhitekture
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Razstava študentov grafičnega oblikovanja ALUO
od 9.00 do 14.00
Tematska razstava
Razstava študentov grafičnega oblikovanja ALUO
Rektorat Univerze v Ljubljani, Kongresni trg 12, Ljubljana
Papirologija - razstava študentov slikarstva ALUO
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Papirologija - razstava študentov slikarstva ALUO
Galerija Equrna, Gregorčičeva 3, Ljubljana
Štajerski Herkul
od 9.00 do 17.00
Muzejska razstava
Štajerski Herkul
Galerija Grad Slovenska Bistrica
ČIPke: Štrene / pregledna letna razstava
od 9.00 do 17.00
Instalacija
ČIPke: Štrene / pregledna letna razstava
Rampa, Kersnikova 4, Ljubljana
Razstava ob 150-letnici Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Muzejska razstava
Razstava ob 150-letnici Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Odprtje razstave Sakralno v profanem
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Odprtje razstave Sakralno v profanem
Grajska kapela v Bistriškem gradu, Slovenska Bistrica
Romski otroci se izrazijo skozi umetnost
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Romski otroci se izrazijo skozi umetnost
Društvo za medkulturni dialog Mosto, Kerinov Grm 27
Ludvik Pandur: Ujet v figuri
od 9.00 do 17.00
Likovna razstava
Ludvik Pandur: Ujet v figuri
Galerija ZDSLU, Komenskega 8, Ljubljana
Milena Lah, Kiparka
od 9.00 do 18.00
Kiparska razstava
Milena Lah, Kiparka
Pilonova galerija Ajdovščina
Ana Kučan: Struktura neskončnosti/L'espace infini
od 9.00 do 18.00
Fotografska razstava
Ana Kučan: Struktura neskončnosti/L'espace infini
Lamutov likovni salon Galerije Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki
Klara Sax: Carl Andre, Billy in Ethel
od 9.00 do 18.00
Instalacija
Klara Sax: Carl Andre, Billy in Ethel
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
Plečnik nad mestom
od 9.00 do 21.00
Arhitekturna razstava
Plečnik nad mestom
Kazemate, Ljubljanski grad, Ljubljana
Izginjajoče kulture
od 9.00 do 21.00
Fotografska razstava
Izginjajoče kulture
Galerija S, Ljubljanski grad, Ljubljana
Peter Abram
od 9.00 do 21.00
Kiparska razstava
Peter Abram
Peterokotni stolp, Ljubljanski grad, Ljubljana
Patricia Piccinini: Zavest / Consciousness
od 9.00 do 22.00
Tematska razstava
Patricia Piccinini: Zavest / Consciousness
KIBLA PORTAL Valvasorjeva ulica 40, Maribor
Človek in nekaj vmes
od 10.00 do 17.00
Tematska razstava
Človek in nekaj vmes
Grad Negova, Negova 13
Morpurgi, potomci mariborskih Judov
od 10.00 do 17.00
Tematska razstava
Morpurgi, potomci mariborskih Judov
Grad Negova, Negova 13
Fotografske razstave Fotograd Negova
od 10.00 do 17.00
Fotografska razstava
Fotografske razstave Fotograd Negova
Grad Negova, Negova 13
Skupni prostori
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Skupni prostori
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Arhitektura je avantura
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Arhitektura je avantura
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Emona, po rimski Ljubljani
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Emona, po rimski Ljubljani
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Hic procul a curis/Tukaj, daleč od skrbi
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Hic procul a curis/Tukaj, daleč od skrbi
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Maria Bonomi: Za vedno grafika
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Maria Bonomi: Za vedno grafika
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Jože, skupinski razstavni projekt
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Jože, skupinski razstavni projekt
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Jože Tisnikar (1928−1998), Rojstvo in smrt
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Jože Tisnikar (1928−1998), Rojstvo in smrt
Bežigrajska galerija 2, Vodovodna 3, Ljubljana
Simbiocen
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Simbiocen
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče Maribor
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče Maribor
Bežigrajska galerija 1, Dunajska 31, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Umetnost za vsakdan
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Umetnost za vsakdan
Narodni muzej Slovenije - Metelkova, Ljubljana
Franz Liszt, mala evropska turneja
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Franz Liszt, mala evropska turneja
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Debata o kuhinji - Kitchen debate
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Debata o kuhinji - Kitchen debate
Pokrajinski muzej Maribor - Kino Partizan
Gugalnik idej 2017
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Gugalnik idej 2017
Pokrajinski muzej Maribor - Kino Partizan
Kruha in iger - Bread and Circuses
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Kruha in iger - Bread and Circuses
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Keramika v Magistratu 2017 - VALJ
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Keramika v Magistratu 2017 - VALJ
Zgodovinski atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Arbitrarnost v besedi in v vsakdanu
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Arbitrarnost v besedi in v vsakdanu
Vodnikova domačija Šiška, Vodnikova cesta 65, Ljubljana
Štiri dame in Martin Krpan
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Štiri dame in Martin Krpan
Galerija Kresija, Stritarjeva 6, Ljubljana
Ljubljana, mesto trajnostnih poti
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Ljubljana, mesto trajnostnih poti
Desni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Otvoritev retrospektivne razstave Ludvika Šraja
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Otvoritev retrospektivne razstave Ludvika Šraja
Grad Snežnik, Kozarišče 67, Loška dolina
Začasna meja. Življenje in hrepenenje v coni A.
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Začasna meja. Življenje in hrepenenje v coni A.
Muzej novejše zgodovine Slovenije, Celovška cesta 23, Ljubljana
Japonska umetnost v Kranju
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Japonska umetnost v Kranju
Mestna hiša, Kranj
Ujeto v simbolih -Irena Gajser, mag. lik. umet.
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Ujeto v simbolih -Irena Gajser, mag. lik. umet.
Galerija DLUM, Židovska ulica 10, Maribor
Bojan Golija - retrospektiva
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Bojan Golija - retrospektiva
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6
Afganistan - slovenski pogledi
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Afganistan - slovenski pogledi
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Je konec? Neskončno spraševanje mladih
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Je konec? Neskončno spraševanje mladih
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Ročne tehnologije
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Ročne tehnologije
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
+MSUM: Peter Rauch - Paviljon
od 10.00 do 18.00
Instalacija
+MSUM: Peter Rauch - Paviljon
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Zsolnay - preteklost, sedanjost, prihodnost
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Zsolnay - preteklost, sedanjost, prihodnost
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Matjaž Tančič: Hḗrōs
od 10.00 do 19.00
Fotografska razstava
Matjaž Tančič: Hḗrōs
Galerija Fotografija, Levstikov trg 7, Ljubljana
Kolumbova hči Alma M. Karlin
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Kolumbova hči Alma M. Karlin
Cankarjev dom, Galerija CD, Ljubljana
Peti letni čas
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Peti letni čas
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Likovni kritiki izbirajo
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Likovni kritiki izbirajo
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Invisible Graffiti
od 10.00 do 23.00
Likovna razstava
Invisible Graffiti
Mergentalerjeva hiša (nasproti Layerjeve hiše), Kranj
Svetlomi
od 10.00 do 23.00
Fotografska razstava
Svetlomi
Layerjeva hiša, Kranj
Inside - Outside
od 10.00 do 23.00
Fotografska razstava
Inside - Outside
Layerjeva hiša, Kranj
Zoran Srdić Janežič: Eppur si (muove) illuminare
od 11.00 do 19.00
Instalacija
Zoran Srdić Janežič: Eppur si (muove) illuminare
Galerija Kapelica, Ljubljana
Zlati dnevi preden se končajo
od 12.00 do 18.00
Fotografska razstava
Zlati dnevi preden se končajo
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
… arheologija tišine v digitalni dobi
od 12.00 do 18.00
Tematska razstava
… arheologija tišine v digitalni dobi
Aksioma - Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
Staš Vrenko, Tehnike posvojitve
od 12.00 do 18.00
Likovna razstava
Staš Vrenko, Tehnike posvojitve
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Hudomušni svet Zvonka Čoha
od 12.00 do 18.00
Likovna razstava
Hudomušni svet Zvonka Čoha
Paviljon NOB, Predilniška cesta 12, Tržič
Struktura neskončnosti
od 13.00 do 19.00
Tematska razstava
Struktura neskončnosti
Galerija Božidarja Jakca, Lamutov likovni salon, Kostanjevica na Krki
Boštjan Novak: Struktura pravih proporcev
od 15.00 do 23.00
Kiparska razstava
Boštjan Novak: Struktura pravih proporcev
Galerija Alkatraz, Metelkova, Ljubljana
The Connor Brothers
od 16.00 do 19.00
Likovna razstava
The Connor Brothers
Visconti Fine Art, Mestni trg 18, Ljubljana
Marjeta Medved: Večnost
od 17.00 do 21.00
Likovna razstava
Marjeta Medved: Večnost
Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana
Enigma
od 17.00 do 21.00
Likovna razstava
Enigma
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Edvin Dobrilović: 4x520
od 20.00 do 1.00
Likovna razstava
Edvin Dobrilović: 4x520
Galerija Nočna izložba Pešak, Masarykova 24, Ljubljana, AKC Metelkova mesto
  • 23 Sobota
    September, 2017
Javno vodenje vsako soboto ob 11. uri
ob 11.00
Muzejska razstava
Javno vodenje vsako soboto ob 11. uri
Stalna razstava Moja Ljubljanica, Kulturni center Vrhnika
A mon seul desir
ob 20.00
Likovna razstava
A mon seul desir
Layerjeva hiša, Kranj