Zine Vitrine - LEALUDVIK: Ceremonije
ob 19.00
Likovna razstava
Zine Vitrine - LEALUDVIK: Ceremonije
DobraVaga, Adamič-Lundrovo nabrežje 5, Ljubljana
Še traja:
Klavdij Palčič - Slike in male plastike
od 7.00 do 15.00
Likovna razstava
Klavdij Palčič - Slike in male plastike
Likovni salon Kočevje, Trg zbora odposlancev 72
Razstava Rajko Ferk 2015-2016
od 7.00 do 19.00
Likovna razstava
Razstava Rajko Ferk 2015-2016
Hotel Betnava Ulica Eve Lovše 15, Maribor
Svetloba s svetlobo
od 8.00 do 15.00
Fotografska razstava
Svetloba s svetlobo
Dom kulture Gornja Radgona, Partizanska cesta 11, Gornja Radgona
Judje na Goriškem
od 8.00 do 16.00
Tematska razstava
Judje na Goriškem
Sinagoga Maribor, Židovska ulica 4
Lučke prihodnosti
od 8.00 do 18.00
Fotografska razstava
Lučke prihodnosti
NLB Galerija Avla, Trg republike 2, Ljubljana
Tina Dobrajc: Na senčni strani Alp
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Tina Dobrajc: Na senčni strani Alp
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
Vitez Adam Ravbar s Krumperka
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Vitez Adam Ravbar s Krumperka
Knjižnica Domžale, Cesta talcev 4, 1230 Domžale
Matej Rukavina
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Matej Rukavina
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
150 let Dramatičnega društva v Ljubljani
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
150 let Dramatičnega društva v Ljubljani
Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaska 1, Ljubljana
Razstava študentov smeri Ilustracija UL ALUO
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Razstava študentov smeri Ilustracija UL ALUO
Rektorat Univerze v Ljubljani, Kongresni trg 12, Ljubljana
Botanične ilustracije ljubljanskih tropov
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Botanične ilustracije ljubljanskih tropov
Botanični vrt Univerze v Ljubljani, Ižanska cesta 15, Ljubljana
Razstava ALUO na Fakulteti za družbene vede
od 9.00 do 14.00
Tematska razstava
Razstava ALUO na Fakulteti za družbene vede
Fakulteta za družbene vede, Kardeljeva ploščad 5, Ljubljana
Dostopno in plemenito
od 9.00 do 16.00
Muzejska razstava
Dostopno in plemenito
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Šolske stavbe na Slovenskem v objemu stoletja
od 9.00 do 16.00
Muzejska razstava
Šolske stavbe na Slovenskem v objemu stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Inštitut Egon March: 'Stalagmit'
od 9.00 do 16.00
Instalacija
Inštitut Egon March: 'Stalagmit'
Galerija Kapelica, Kersnikova 4, Ljubljana
Poti izobraževanja v slovanskem svetu
od 9.00 do 16.00
Muzejska razstava
Poti izobraževanja v slovanskem svetu
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Paralele/Parallels
od 9.00 do 17.00
Instalacija
Paralele/Parallels
Stebriščna dvorana, Mestna galerija, Gorenjski muzej, Kranj
Stano Buban: O moških in bikih
od 9.00 do 17.00
Likovna razstava
Stano Buban: O moških in bikih
Galerija Janeza Boljke, Gornji trg 16, Ljubljana
ČIPke: Štrene / pregledna letna razstava
od 9.00 do 17.00
Instalacija
ČIPke: Štrene / pregledna letna razstava
Rampa, Kersnikova 4, Ljubljana
Mladi vizualni umetniki na Goriškem
od 9.00 do 18.00
Likovna razstava
Mladi vizualni umetniki na Goriškem
Pilonova galerija Ajdovščina
Modus Vivendi - Tanja Hočevar
od 9.00 do 19.00
Likovna razstava
Modus Vivendi - Tanja Hočevar
Galerija ČERNE, Partizanska ulica 56, Nova Gorica
Otvoritev 53. slikarske kolonije Izlake-Zagorje
od 9.00 do 19.00
Likovna razstava
Otvoritev 53. slikarske kolonije Izlake-Zagorje
Galerija Medija Zagorje, Zagorje ob Savi
Miomira Šegina: Kuba
od 9.00 do 19.00
Fotografska razstava
Miomira Šegina: Kuba
Knjižnica Otona Župančiča, Kersnikova ulica 2, Ljubljana
Marko Jakše: Slepa čez gluhonemega
od 9.00 do 22.00
Likovna razstava
Marko Jakše: Slepa čez gluhonemega
MMC Kibla, Ulica kneza Koclja 9, Maribor
Večglasne podobe
od 10.00 do 12.00
Likovna razstava
Večglasne podobe
Finžgarjeva galerija, Trnovo, Kolezijska 1, Ljubljana
Skupni prostori
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Skupni prostori
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Centri grafike
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Centri grafike
Mednarodni grafični likovni center, Pod turnom 3, Ljubljana
Tanja Radež: Samouresničljive prerokbe
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tanja Radež: Samouresničljive prerokbe
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Nova doba prihaja! Industrija - delo - kapital
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Nova doba prihaja! Industrija - delo - kapital
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Končna postaja morje?
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Končna postaja morje?
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Frank Uwe Laysiepen - Ulay
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Frank Uwe Laysiepen - Ulay
Mestna galerija Ljubljana
Tone Lapajne: Spomin zemlje
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tone Lapajne: Spomin zemlje
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Javna vodstva po razstavi Tone Lapajne
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Javna vodstva po razstavi Tone Lapajne
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Drevo, fotografska razstava
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Drevo, fotografska razstava
Jakopičevo sprehajališče v parku Tivoli, Ljubljana
Green Go Home
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Green Go Home
Mednarodni grafični likovni center, Pod turnom 3, Ljubljana
Novi svetovi, razstava Štefana Planinca
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Novi svetovi, razstava Štefana Planinca
Bežigrajska galerija 2, Vodovodna 3, Ljubljana
Vodnik za mlade radovedneže: Tone Lapajne
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Vodnik za mlade radovedneže: Tone Lapajne
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Tanja Komadina: Fino kolo in Posta Benandante
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tanja Komadina: Fino kolo in Posta Benandante
Galerija Vodnikova domačija Šiška, Vodnikova cesta 65, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Franz Liszt, mala evropska turneja
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Franz Liszt, mala evropska turneja
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Nikoli jim ni bilo bolje?
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Nikoli jim ni bilo bolje?
Muzej novejše zgodovine Slovenije, Celovška cesta 23, Ljubljana
Svet kulturnika Janeza Gartnarja
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Svet kulturnika Janeza Gartnarja
Galerija likovnih samorastnikov Trebnje
Zlati prah
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Zlati prah
Narodni muzej Slovenije, Prešernova 20, Ljubljana
Janez Bogataj: Že dolgo nismo videli in slišali…
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Janez Bogataj: Že dolgo nismo videli in slišali…
Muzej novejše zgodovine Slovenije, Celovška cesta 23, Ljubljana
Dr. Niko Zupanič: Svetovljan iz Gribelj
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Dr. Niko Zupanič: Svetovljan iz Gribelj
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
+MSUM: Srečo Dragan. Prostor, vržen iz tira
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
+MSUM: Srečo Dragan. Prostor, vržen iz tira
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Razstava del Andreje Eržen
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Razstava del Andreje Eržen
Mestna hiša, Kranj
Živel strip! Tanja Komadina in Piermario Ciani
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Živel strip! Tanja Komadina in Piermario Ciani
Vodnikova domačija Šiška, Vodnikova cesta 65, Ljubljana
Vitrina meseca: Skodelico čaja, prosim!
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Vitrina meseca: Skodelico čaja, prosim!
Narodni muzej Slovenije, Prešernova 20, Ljubljana
Nora de Saint Picman - Paralele
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Nora de Saint Picman - Paralele
Mestna hiša, Kranj
Razstava Naše tovarne, naš ponos
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Razstava Naše tovarne, naš ponos
Ministrstvo za kulturo, Maistrova 10, Ljubljana
Stephan Lupino 80. v NY
od 10.00 do 19.00
Fotografska razstava
Stephan Lupino 80. v NY
Galerija Fotografija, Levstikov trg 7, Ljubljana
Slovenski gradovi in kulturna dediščina
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Slovenski gradovi in kulturna dediščina
Stopnišče Razglednega stolpa, Ljubljanski grad, Ljubljana

Slika nad besedo

od 10.00 do 20.00
Tematska razstava
Slika nad besedo
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Lev Nikolajevič Tolstoj
od 10.00 do 20.00
Tematska razstava
Lev Nikolajevič Tolstoj
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Likovni kritiki izbirajo
od 10.00 do 20.00
Tematska razstava
Likovni kritiki izbirajo
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
12. Slovenski bienale ilustracije
od 10.00 do 20.00
Tematska razstava
12. Slovenski bienale ilustracije
Cankarjev dom, Galerija CD, Ljubljana
Revir
od 10.00 do 22.00
Instalacija
Revir
Layerjeva hiša (Stolp Škrlovec), Kranj
AS skupina: The Large Bathroom Experience
od 10.00 do 22.00
Fotografska razstava
AS skupina: The Large Bathroom Experience
Mergentalerjeva hiša (nasproti Layerjeve hiše), Kranj
Anja Kranjc : Prehajanja
od 10.00 do 22.00
Kiparska razstava
Anja Kranjc : Prehajanja
Galerija Srečišče, Hostel Celica, Metelkova 8, Ljubljana
Poziv in povabilo umetnikom
od 10.00 do 22.00
Tematska razstava
Poziv in povabilo umetnikom
Layerjeva hiša, Kranj
Melange Expanded-Transformacija resničnosti
od 11.00 do 17.00
Likovna razstava
Melange Expanded-Transformacija resničnosti
Brotfabrik Wien, Absberggasse 27/9/2, Wien-Dunaj
Mito Gegič: Revir, otvoritev razstave
od 11.00 do 19.00
Instalacija
Mito Gegič: Revir, otvoritev razstave
Stolp Škrlovec, Tomšičeva 32, Kranj
Zadnji pogled
od 12.00 do 18.00
Fotografska razstava
Zadnji pogled
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Druga eksplozija - 90. leta
od 12.00 do 18.00
Likovna razstava
Druga eksplozija - 90. leta
Narodni muzej Slovenije - Metelkova, Ljubljana
Ledena dežela v soju bakel
od 12.00 do 19.00
Tematska razstava
Ledena dežela v soju bakel
BTC City, ob Vodnem mestu Atlantis, Ljubljana
Umetnik na mesec: Old News
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Umetnik na mesec: Old News
DobraVaga, Adamič-Lundrovo nabrežje 5, Ljubljana
Mimogrede z Nejo Tomšič
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Mimogrede z Nejo Tomšič
TAM-TAM Ulična galerija, Vegova ulica, Ljubljana
Off the Hook
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Off the Hook
DobraVaga, Adamič-Lundrovo nabrežje 5, Ljubljana
Mark Požlep: Otok (cikel samostojnih razstav)
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Mark Požlep: Otok (cikel samostojnih razstav)
Kino Šiška, Trg prekomorskih brigad 3, Ljubljana
Maksim Azarkevič Azram: Wild Ride
od 14.00 do 20.00
Likovna razstava
Maksim Azarkevič Azram: Wild Ride
Galerija UAUU, Gosposvetska 7, Ljubljana
Senca na soncu-likovna razstava V.Aleksiča
od 17.00 do 19.00
Likovna razstava
Senca na soncu-likovna razstava V.Aleksiča
ŠolaIdej, Šutna 35, Kamnik
Razstava - Labirint, zmaj, samorog - O čem nam gov
od 18.00 do 22.00
Tematska razstava
Razstava - Labirint, zmaj, samorog - O čem nam gov
Vetrinjski dvor, Vetrinjska ulica 30, Maribor
RadioCona:wolFMoon - FM razstava
od 19.00 do 0.00
Instalacija
RadioCona:wolFMoon - FM razstava
RadioCona FM88.8MHz, Ljubljana
Goran Medjugorac: Fitobit
od 20.00 do 1.00
Likovna razstava
Goran Medjugorac: Fitobit
Galerija Nočna izložba Pešak, Masarykova 24, Ljubljana, AKC Metelkova mesto
  • 18 Sreda
    Januar, 2017

Barok

ob 18.00
Likovna razstava
Barok
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Bogdaj mrličem spat
ob 18.00
Likovna razstava
Bogdaj mrličem spat
Galerija Photon, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Razstava: Zmago Kovač -Valovanje
ob 18.00
Likovna razstava
Razstava: Zmago Kovač -Valovanje
Galerija DLUM, Židovska ulica 10, Maribor
Vodena razstava - O čem nam govorijo simboli
ob 19.00
Tematska razstava
Vodena razstava - O čem nam govorijo simboli
Vetrinjski dvor, Vetrinjska ulica 30, Maribor