Še traja:
Škotski Judje: identiteta,pripadnost in prihodnost
od 8.00 do 16.00
Fotografska razstava
Škotski Judje: identiteta,pripadnost in prihodnost
Sinagoga Maribor, Židovska ulica 4
Made in Slovenia
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Made in Slovenia
Center za kreativnost, Projektna pisarna Mabribor, Partizanska cesta 11, Maribor
Franz Liszt, mala evropska turneja
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Franz Liszt, mala evropska turneja
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Debata o kuhinji - Kitchen debate
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Debata o kuhinji - Kitchen debate
Pokrajinski muzej Maribor - Kino Partizan
Kruha in iger - Bread and Circuses
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Kruha in iger - Bread and Circuses
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Inge Morath retrospektiva
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Inge Morath retrospektiva
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6
Nataša Prosenc Stearns: Lebdeča kolonada
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Nataša Prosenc Stearns: Lebdeča kolonada
Pokrajinski muzej Maribor - Kino Partizan
Velike stvaritve malih mojstrov - Tatu
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Velike stvaritve malih mojstrov - Tatu
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Fotosfera / Razglednice iz Slovenije
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Fotosfera / Razglednice iz Slovenije
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
  • 31 Petek
    Avgust, 2018
Matej Sitar / Majhna meditacija o času in prostoru
ob 18.30
Fotografska razstava
Matej Sitar / Majhna meditacija o času in prostoru
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
  • 14 Petek
    September, 2018
Larisa Carli: Svet skozi moje oči
ob 19.00
Likovna razstava
Larisa Carli: Svet skozi moje oči
Center interesnih dejavnosti Ptuj, Osojnikova 9
Bolj oddaljeni dogodki:
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
od 8.00 do 16.00
Instalacija
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Irwin: Iz kolekcije Matjaža Gantarja in Adriatica
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Irwin: Iz kolekcije Matjaža Gantarja in Adriatica
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
Alenka Ana Stante - razstava
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Alenka Ana Stante - razstava
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
Razstava UP PEF 15 + 44
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Razstava UP PEF 15 + 44
Pedagoška fakulteta Koper - UP PEF
Kranjcev prvi poet
od 8.00 do 19.30
Muzejska razstava
Kranjcev prvi poet
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Suha in Sušan: Življenje na vasi skozi čas
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Suha in Sušan: Življenje na vasi skozi čas
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Obrazi Zemlje
od 8.00 do 19.30
Likovna razstava
Obrazi Zemlje
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Kviz Modrega psa
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Kviz Modrega psa
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Prepovedane knjige v zgodnjem novem veku
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Prepovedane knjige v zgodnjem novem veku
Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaska 1, Ljubljana
Velikani morskih globin
od 8.00 do 20.00
Razstava za otroke
Velikani morskih globin
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Narodna galerija v Arboretumu
od 8.00 do 20.00
Likovna razstava
Narodna galerija v Arboretumu
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava kaktusov
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava kaktusov
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava orhidej
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava orhidej
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Dinozavri
od 8.00 do 20.00
Razstava za otroke
Dinozavri
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec slečev
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Mesec slečev
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava tropskih metuljev
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava tropskih metuljev
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec dalij
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Mesec dalij
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Kostarika, vroča točka biodiverzitete
od 8.00 do 20.00
Fotografska razstava
Kostarika, vroča točka biodiverzitete
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Cvetoči avti
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Cvetoči avti
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Najmlajša originalna grafika
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Najmlajša originalna grafika
Dolenjski muzej Novo mesto
Christiaan Zwanikken: 'Kinetični vrt'
od 9.00 do 16.00
Instalacija
Christiaan Zwanikken: 'Kinetični vrt'
Galerija Kapelica, Kersnikova 4, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Muzejska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Jasna Kralj Pavlovec: Poti usod
od 9.00 do 18.00
Instalacija
Jasna Kralj Pavlovec: Poti usod
Mestni muzej Idrija, Prelovčeva 9
Vologda: ruska prestolnica čipk
od 9.00 do 18.00
Muzejska razstava
Vologda: ruska prestolnica čipk
Mestni muzej Idrija, Prelovčeva 9
Sodobno slovensko slikarstvo Druga generacija
od 9.00 do 18.00
Likovna razstava
Sodobno slovensko slikarstvo Druga generacija
Pilonova galerija Ajdovščina
Zmaj vseh zmajev
od 9.00 do 21.00
Muzejska razstava
Zmaj vseh zmajev
Kazemate, Ljubljanski grad, Ljubljana
Lila Prap: Zmaji?!
od 9.00 do 21.00
Likovna razstava
Lila Prap: Zmaji?!
Peterokotni stolp, Ljubljanski grad, Ljubljana
Cankar v stripu
od 9.00 do 21.00
Tematska razstava
Cankar v stripu
Galerija S, Ljubljanski grad, Ljubljana
Giampaolo Sgura: življenje skozi modni objektiv
od 9.00 do 21.00
Fotografska razstava
Giampaolo Sgura: življenje skozi modni objektiv
Stanovska dvorana, Ljubljanski grad, Ljubljana
Razstava Vivarij Bioexo
od 9.00 do 22.00
Razstava za otroke
Razstava Vivarij Bioexo
Vivarij Bioexo, Čevljarska 8, Koper
Znanje brez meja
od 10.00 do 17.00
Muzejska razstava
Znanje brez meja
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
od 10.00 do 17.00
Muzejska razstava
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Arhitektura je avantura
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Arhitektura je avantura
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, Ljubljana
Marc Riboud: Čuječi popotnik. Zavedni fotograf.
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Marc Riboud: Čuječi popotnik. Zavedni fotograf.
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Živeti z vodo
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Živeti z vodo
Arsenale, Benetke, Italija
Ljubica Čehovin - Suna: Kako narisati mesto?
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Ljubica Čehovin - Suna: Kako narisati mesto?
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Poročno darilo. Pohištvo po načrtih Zorana Didka.
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Poročno darilo. Pohištvo po načrtih Zorana Didka.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Stop And Go, umetnost animiranih gif-ov
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Stop And Go, umetnost animiranih gif-ov
Mednarodni grafični likovni center, Pod turnom 3, Ljubljana
IV. mednarodni trienale keramike UNICUM 2018
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
IV. mednarodni trienale keramike UNICUM 2018
Narodni muzej Slovenije Metelkova, Maistrova 1, Ljubljana
Ali Bramwell: Delovna skica: Obljuba o delu
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Ali Bramwell: Delovna skica: Obljuba o delu
Galerija Vžigalica, Trg francoske revolucije 7, Ljubljana
Ivan Cankar
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
PRRRRRRR, skupinska razstava
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
PRRRRRRR, skupinska razstava
Mestna galerija Ljubljana
Portreti Ivana Cankarja
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Portreti Ivana Cankarja
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Riko Debenjak, retrospektivna razstava
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Riko Debenjak, retrospektivna razstava
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
Tina Mohorović, Anonimi
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tina Mohorović, Anonimi
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
PRE/LOM
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
PRE/LOM
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Kristina Rutar : O izvoru vrst
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Kristina Rutar : O izvoru vrst
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
Ljudje iz tovarne porcelana
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Ljudje iz tovarne porcelana
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Obrazi ekspresionizma / Odtisi duha
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Obrazi ekspresionizma / Odtisi duha
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
P l a t e au r e s i d u e - Alma mater
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
P l a t e au r e s i d u e - Alma mater
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Monument - Drago Tršar
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Monument - Drago Tršar
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Tanja Pak: meddih
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tanja Pak: meddih
Galerija TR3, Trg republike 3, Ljubljana
Nebeška bitja. Ne človek ne žival
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Nebeška bitja. Ne človek ne žival
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Petra Varl: Blizu svetlobi / Near Light
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Petra Varl: Blizu svetlobi / Near Light
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
Tina Kolenik: PROMENADA, Cikel selfijev
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tina Kolenik: PROMENADA, Cikel selfijev
Galerija Kresija, Stritarjeva 6, Ljubljana
Keramika v Magistratu 2018 - Krogla
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Keramika v Magistratu 2018 - Krogla
Zgodovinski atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Človek:Stroj
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Človek:Stroj
Lamutov likovni salon Galerije Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki
Iz ateljeja: Duba Sambolec - Nelagodje v času
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Iz ateljeja: Duba Sambolec - Nelagodje v času
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Selfie z Glst
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Selfie z Glst
Galerija likovnih samorastnikov Trebnje
Kjer so čebele doma
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Kjer so čebele doma
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
V ženskih rokah
od 10.00 do 20.00
Fotografska razstava
V ženskih rokah
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Ivan Cankar in Evropa
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Ivan Cankar in Evropa
Cankarjev dom, Ljubljana
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Marc Riboud, Izbrani pogledi
od 10.00 do 21.00
Fotografska razstava
Marc Riboud, Izbrani pogledi
Galerija Fotografija, Levstikov trg 7, Ljubljana
Lovro Smrekar : Fragmenti Kranja
od 10.00 do 22.00
Likovna razstava
Lovro Smrekar : Fragmenti Kranja
Mergentalerjeva hiša (nasproti Layerjeve hiše), Kranj
Virtual hug-predstavitev projekta
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtual hug-predstavitev projekta
Noravision Gallery, Ilirska 15
Virtual hug conception / La nuit des musees
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtual hug conception / La nuit des musees
Noravision Gallery, Ilirska 15
Fotografska razstava Ore Hasenfratz
od 11.00 do 19.00
Fotografska razstava
Fotografska razstava Ore Hasenfratz
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
Nina Urh: RavnoteŽJa
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Nina Urh: RavnoteŽJa
DobraVaga, Ljubljana
Petra Korent: Zbogom Cipa
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Petra Korent: Zbogom Cipa
DobraVaga, Ljubljana
Jon Derganc: Vse trdno se stopi v zrak
od 13.00 do 21.00
Fotografska razstava
Jon Derganc: Vse trdno se stopi v zrak
Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
Matej Bizovičar: Ribogunci
od 20.30 do 0.00
Likovna razstava
Matej Bizovičar: Ribogunci
Soteska, Ljubljana