Virtualna razstava: Verjamem. Torej sem.
od 20.00 do 21.00
Muzejska razstava
Virtualna razstava: Verjamem. Torej sem.
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Dogodki, ki trajajo več dni:
Škotski Judje: identiteta,pripadnost in prihodnost
od 8.00 do 16.00
Fotografska razstava
Škotski Judje: identiteta,pripadnost in prihodnost
Sinagoga Maribor, Židovska ulica 4
Prisotnosti, Metka Krašovec in umetniki
od 9.00 do 22.00
Likovna razstava
Prisotnosti, Metka Krašovec in umetniki
KIBLA PORTAL Valvasorjeva ulica 40, Maribor
Oto Rimele: Anomalije
od 9.00 do 22.00
Likovna razstava
Oto Rimele: Anomalije
MMC Kibla, Ulica kneza Koclja 9, Maribor
Dejan Mijović - poletja našega življenja
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Dejan Mijović - poletja našega življenja
FOTOGALERIJA STOLP, židovska ulica 6, Maribor
Franz Liszt, mala evropska turneja
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Franz Liszt, mala evropska turneja
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Debata o kuhinji - Kitchen debate
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Debata o kuhinji - Kitchen debate
Pokrajinski muzej Maribor - Kino Partizan
Kruha in iger - Bread and Circuses
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Kruha in iger - Bread and Circuses
Pokrajinski muzej Maribor, mariborski grad
Razstava Francesca Cataldi:De Senectute
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Razstava Francesca Cataldi:De Senectute
Galerija DLUM, Židovska ulica 10, Maribor
Made in Slovenia
od 10.00 do 20.00
Tematska razstava
Made in Slovenia
Center za kreativnost, Projektna pisarna Mabribor, Partizanska cesta 11, Maribor
  • 22 Petek
    Junij, 2018
Mihael Rudl - Rudl na papirju
ob 18.30
Likovna razstava
Mihael Rudl - Rudl na papirju
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
  • 23 Sobota
    Junij, 2018
VELI & AMOS: Sonce sije (2017)
ob 17.00
Fotografska razstava
VELI & AMOS: Sonce sije (2017)
TAM-TAMova Ulična galerija na Židovski ulici, Maribor
  • 24 Nedelja
    Junij, 2018
Punce, kapo dol!
ob 17.00
Tematska razstava
Punce, kapo dol!
Pokrajinski arhiv Maribor, Glavni trg 7
  • 25 Ponedeljek
    Junij, 2018
  • 28 Četrtek
    Junij, 2018
Mostovi na dvorišču
ob 18.00
Likovna razstava
Mostovi na dvorišču
Gosposka 11, Maribor
  • 29 Petek
    Junij, 2018
Inge Morath retrospektiva
ob 19.00
Fotografska razstava
Inge Morath retrospektiva
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6
  • 04 Sreda
    Julij, 2018
Kultura ocena
ob 19.00
Fotografska razstava
Kultura ocena
FOTOGALERIJA STOLP, židovska ulica 6, Maribor
Bolj oddaljeni dogodki:
Cankar v stripu
od 9.00 do 21.00
Tematska razstava
Cankar v stripu
Galerija S, Ljubljanski grad, Ljubljana
Prepovedane knjige v zgodnjem novem veku
ob 12.00
Tematska razstava
Prepovedane knjige v zgodnjem novem veku
Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaska 1, Ljubljana
Vodstvo po razstavi Ivan Cankar
od 16.30 do 17.30
Tematska razstava
Vodstvo po razstavi Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Javno vodstvo po razstavi Monument - Drago Tršar
od 17.00 do 18.00
Kiparska razstava
Javno vodstvo po razstavi Monument - Drago Tršar
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Sodobno slovensko slikarstvo Druga generacija
od 19.00 do 21.00
Likovna razstava
Sodobno slovensko slikarstvo Druga generacija
Pilonova galerija Ajdovščina
Petra Varl: Blizu svetlobi / Near Light
od 19.00 do 21.00
Instalacija
Petra Varl: Blizu svetlobi / Near Light
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
12 razlogov za slikanje
od 20.00 do 22.00
Likovna razstava
12 razlogov za slikanje
Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
od 8.00 do 16.00
Instalacija
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Znanje brez meja
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Znanje brez meja
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Ljuban Cenčič: Haloze
od 8.00 do 16.00
Fotografska razstava
Ljuban Cenčič: Haloze
Gozdarski inštitut Slovenije, Večna pot 2, Ljubljana
Dobra izbira-moja zmaga!
od 8.00 do 17.00
Likovna razstava
Dobra izbira-moja zmaga!
Galerija Murska Sobota, Kocljeva 7
Irwin: Iz kolekcije Matjaža Gantarja in Adriatica
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Irwin: Iz kolekcije Matjaža Gantarja in Adriatica
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
Fotografska razstava: Tajda Lekše
od 8.00 do 19.00
Fotografska razstava
Fotografska razstava: Tajda Lekše
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
Lepota in skladnost
od 8.00 do 19.30
Fotografska razstava
Lepota in skladnost
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Risarske muhe
od 8.00 do 19.30
Likovna razstava
Risarske muhe
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Razstava UP PEF 15 + 44
od 8.00 do 19.30
Tematska razstava
Razstava UP PEF 15 + 44
Pedagoška fakulteta Koper - UP PEF
Kranjcev prvi poet
od 8.00 do 19.30
Muzejska razstava
Kranjcev prvi poet
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Potovanja skozi krajobraze spominov
od 8.00 do 19.30
Likovna razstava
Potovanja skozi krajobraze spominov
Mestna knjižnica Kranj, Gregorčičeva ulica 1, 4000 Kranj
Velikani morskih globin
od 8.00 do 20.00
Razstava za otroke
Velikani morskih globin
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Narodna galerija v Arboretumu
od 8.00 do 20.00
Likovna razstava
Narodna galerija v Arboretumu
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava kaktusov
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava kaktusov
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava orhidej
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava orhidej
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Dinozavri
od 8.00 do 20.00
Razstava za otroke
Dinozavri
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec slečev
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Mesec slečev
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava tropskih metuljev
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Razstava tropskih metuljev
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec vrtnic
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Mesec vrtnic
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Kostarika, vroča točka biodiverzitete
od 8.00 do 20.00
Fotografska razstava
Kostarika, vroča točka biodiverzitete
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Vrtnice na Slovenskem skozi stoletja
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Vrtnice na Slovenskem skozi stoletja
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Papeške vrtnice
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Papeške vrtnice
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Cvetoči avti
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Cvetoči avti
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Oblikovanje prihodnosti
od 8.00 do 22.00
Muzejska razstava
Oblikovanje prihodnosti
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Muzejska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Skupinska razstava LDK: Linija kot nosilec podobe
od 9.00 do 17.00
Likovna razstava
Skupinska razstava LDK: Linija kot nosilec podobe
Galerija ZDSLU, Komenskega 8, Ljubljana
Male štorije naše dediščine
od 9.00 do 17.00
Fotografska razstava
Male štorije naše dediščine
Pretorska palača in potniški terminal, Koper
Neandertalci iz Krapine
od 9.00 do 18.00
Muzejska razstava
Neandertalci iz Krapine
Cerkljanski muzej, Bevkova 12, Cerkno
Jasna Kralj Pavlovec: Poti usod
od 9.00 do 18.00
Instalacija
Jasna Kralj Pavlovec: Poti usod
Mestni muzej Idrija, Prelovčeva 9
Vologda: ruska prestolnica čipk
od 9.00 do 18.00
Muzejska razstava
Vologda: ruska prestolnica čipk
Mestni muzej Idrija, Prelovčeva 9
Zmaj vseh zmajev
od 9.00 do 21.00
Muzejska razstava
Zmaj vseh zmajev
Kazemate, Ljubljanski grad, Ljubljana
Lila Prap: Zmaji?!
od 9.00 do 21.00
Likovna razstava
Lila Prap: Zmaji?!
Peterokotni stolp, Ljubljanski grad, Ljubljana
Razstava Vivarij Bioexo
od 9.00 do 22.00
Razstava za otroke
Razstava Vivarij Bioexo
Vivarij Bioexo, Čevljarska 8, Koper
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, Ljubljana
David Lynch: Ogenj na odru
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
David Lynch: Ogenj na odru
Mednarodni grafični likovni center, Pod turnom 3, Ljubljana
Tiho Žitje
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Tiho Žitje
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Stop And Go, umetnost animiranih gif-ov
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Stop And Go, umetnost animiranih gif-ov
Mednarodni grafični likovni center, Pod turnom 3, Ljubljana
Razstrelitev
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Razstrelitev
Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana
IV. mednarodni trienale keramike UNICUM 2018
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
IV. mednarodni trienale keramike UNICUM 2018
Narodni muzej Slovenije Metelkova, Maistrova 1, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
+MSUM: Valovi. Milenko Matanovič
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
+MSUM: Valovi. Milenko Matanovič
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Kristina Rutar : O izvoru vrst
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Kristina Rutar : O izvoru vrst
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
Ljudje iz tovarne porcelana
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Ljudje iz tovarne porcelana
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Miran Kreš: GT 613
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Miran Kreš: GT 613
Galerija Kresija, Stritarjeva 6, Ljubljana
Dragica Čadež: TIHOŽITJE
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Dragica Čadež: TIHOŽITJE
Zgodovinski atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Nuša Lapajne: Prostorski sistemi
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Nuša Lapajne: Prostorski sistemi
Stekleni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Art Nouveau valovanje: arhit.dediščina v Podonavju
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Art Nouveau valovanje: arhit.dediščina v Podonavju
Desni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Obrazi ekspresionizma / Odtisi duha
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Obrazi ekspresionizma / Odtisi duha
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
Govorica lesa - Wood Speaking - Wlodek Stopa.
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Govorica lesa - Wood Speaking - Wlodek Stopa.
Galerija Lična hiša, Prešernova 7a, Ajdovščina
P l a t e au r e s i d u e - Alma mater
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
P l a t e au r e s i d u e - Alma mater
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Monument - Drago Tršar
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Monument - Drago Tršar
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Tanja Pak: meddih
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Tanja Pak: meddih
Galerija TR3, Trg republike 3, Ljubljana
Marc Riboud, Izbrani pogledi
od 10.00 do 19.00
Fotografska razstava
Marc Riboud, Izbrani pogledi
Galerija Fotografija, Levstikov trg 7, Ljubljana
Igra - IgraČe
od 10.00 do 20.00
Muzejska razstava
Igra - IgraČe
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Živeti z vodo
od 10.00 do 20.00
Arhitekturna razstava
Živeti z vodo
Arsenale, Benetke, Italija

Ljubljɐna

od 10.00 do 20.00
Fotografska razstava
Ljubljɐna
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Ivan Cankar in Evropa
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Ivan Cankar in Evropa
Cankarjev dom, Ljubljana
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Likovni kritiki izbirajo
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Likovni kritiki izbirajo
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Arhitektura je avantura
od 10.00 do 21.00
Razstava za otroke
Arhitektura je avantura
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
od 10.00 do 21.00
Arhitekturna razstava
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Marc Riboud: Čuječi popotnik. Zavedni fotograf.
od 10.00 do 21.00
Fotografska razstava
Marc Riboud: Čuječi popotnik. Zavedni fotograf.
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
od 10.00 do 21.00
Muzejska razstava
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Maruša Šuštar: Globoko nad nami
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Maruša Šuštar: Globoko nad nami
Bežigrajska galerija 2, Vodovodna 3, Ljubljana
Ljubica Čehovin - Suna: Kako narisati mesto?
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Ljubica Čehovin - Suna: Kako narisati mesto?
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Poročno darilo. Pohištvo po načrtih Zorana Didka.
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Poročno darilo. Pohištvo po načrtih Zorana Didka.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Andrej Brumen Čop: Tisoč žerjavov
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Andrej Brumen Čop: Tisoč žerjavov
Bežigrajska galerija 1, Dunajska 31, Ljubljana
Nikita Kadan, Anna Zvygintseva
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Nikita Kadan, Anna Zvygintseva
Kulturni center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
Dogaja se / It is Happening #4: Hanna Juta Kozar
od 10.00 do 21.00
Fotografska razstava
Dogaja se / It is Happening #4: Hanna Juta Kozar
TAM-TAMova Ulična galerija, Vegova ulica, Ljubljana
Ivan Cankar
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Virtual hug-predstavitev projekta
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtual hug-predstavitev projekta
Noravision Gallery, Ilirska 15
Virtual hug conception / La nuit des musees
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtual hug conception / La nuit des musees
Noravision Gallery, Ilirska 15
Fotografska razstava Ore Hasenfratz
od 11.00 do 19.00
Fotografska razstava
Fotografska razstava Ore Hasenfratz
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
So-delo-vanje - razstava študentk_ov ALUO
od 11.00 do 20.00
Likovna razstava
So-delo-vanje - razstava študentk_ov ALUO
Galerija Alkatraz, Metelkova, Ljubljana
Olia Lialina: Celoten internet
od 12.00 do 18.00
Instalacija
Olia Lialina: Celoten internet
Aksioma - Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
Zmagovite štiri
od 12.00 do 18.00
Likovna razstava
Zmagovite štiri
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Dalea Kovačec: Altered Diaries
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Dalea Kovačec: Altered Diaries
DobraVaga, Ljubljana
Helena Tahir: The Following Series
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Helena Tahir: The Following Series
Kamera, Ljubljana
Matej Bizovičar: Ribogunci
od 12.00 do 23.30
Likovna razstava
Matej Bizovičar: Ribogunci
Soteska, Ljubljana