Mojca Smerdu: Spomin kot priča domišljije
od 7.00 do 15.00
Kiparska razstava
Mojca Smerdu: Spomin kot priča domišljije
Likovni salon Kočevje, Trg zbora odposlancev 72
Delavnica ponatisa Biblije za šolarje
od 9.00 do 19.00
Tematska razstava
Delavnica ponatisa Biblije za šolarje
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
Šamanizem ljudstev Sibirije, strokovno vodstvo
od 17.00 do 18.00
Muzejska razstava
Šamanizem ljudstev Sibirije, strokovno vodstvo
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
(Ne)Znana
od 18.00 do 19.00
Fotografska razstava
(Ne)Znana
Galerija S, Ljubljanski grad, Ljubljana
Skozi kostum spregovorim
od 18.00 do 21.00
Likovna razstava
Skozi kostum spregovorim
Desni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Dogodki, ki trajajo več dni:
Dobrodelna razstava največjega foto natečaja
od 8.00 do 16.00
Fotografska razstava
Dobrodelna razstava največjega foto natečaja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Razstava: Vzhodno od raja - Jugoton
od 8.00 do 17.00
Muzejska razstava
Razstava: Vzhodno od raja - Jugoton
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Nova občasna razstava Človek na Luni
od 8.00 do 17.00
Muzejska razstava
Nova občasna razstava Človek na Luni
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Velikani morskih globin
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Velikani morskih globin
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Dinozavri
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Dinozavri
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Dežela pravljičnih junakov
od 8.00 do 19.00
Razstava za otroke
Dežela pravljičnih junakov
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava orhidej
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Razstava orhidej
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava kaktusov
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Razstava kaktusov
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Cvetlične iluzije
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Cvetlične iluzije
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Utrinki 1949-2019
od 8.00 do 19.00
Fotografska razstava
Utrinki 1949-2019
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
Ferry Souvan - 100 let
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Ferry Souvan - 100 let
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec jesenskih barv
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Mesec jesenskih barv
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Divji v srcu: Poglej lisjaku v oči …
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Divji v srcu: Poglej lisjaku v oči …
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
Jiri Bezlaj - Lirični kolaži
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Jiri Bezlaj - Lirični kolaži
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
Peter Gedei: Podzemni svet
od 8.00 do 20.00
Fotografska razstava
Peter Gedei: Podzemni svet
MKL, Knjižnica Prežihov Voranc, Tržaška 47a, Ljubljana
Črta vznemirja, barva poživlja
od 8.00 do 20.00
Likovna razstava
Črta vznemirja, barva poživlja
Knjižnica Škofljica, Ob pošti 29
Štajer-mark: po sledeh skupne zgodovine
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Štajer-mark: po sledeh skupne zgodovine
Plečnikov hodnik NUK, Turjaška 1, Ljubljana
Knjižnica barona Žige Zoisa
od 8.00 do 20.00
Tematska razstava
Knjižnica barona Žige Zoisa
Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaska 1, Ljubljana
Transform 2019 v Ljubljani: Trans-form:action
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Transform 2019 v Ljubljani: Trans-form:action
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Ljubljana
Mogočni varuhi preteklosti: Gradovi na Slovenskem
od 9.00 do 20.00
Tematska razstava
Mogočni varuhi preteklosti: Gradovi na Slovenskem
Kazemate, Ljubljanski grad, Ljubljana
Zoran Smiljanić: Ustava v stripu
od 9.00 do 20.00
Tematska razstava
Zoran Smiljanić: Ustava v stripu
Peterokotni stolp, Ljubljanski grad, Ljubljana
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Z Ljubo in Ano gremo v Ljubljano
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Z Ljubo in Ano gremo v Ljubljano
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Muzejsko razigran rojstni dan
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Muzejsko razigran rojstni dan
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Prenavljamo!
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Prenavljamo!
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
20. stoletje. Kontinuitete in prelomi
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
20. stoletje. Kontinuitete in prelomi
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Arteast 2000+
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Arteast 2000+
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Lectarstvo je krajcarkšeft, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Lectarstvo je krajcarkšeft, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Poklon Borisu Kuharju, razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Poklon Borisu Kuharju, razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Kreatorji
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Kreatorji
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Roma Aeterna. Mojstrovine rimskega kiparstva
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Roma Aeterna. Mojstrovine rimskega kiparstva
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Kako je nastajalo najlepše mesto na svetu
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Kako je nastajalo najlepše mesto na svetu
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Arhitektura je avantura
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Arhitektura je avantura
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Plasti časa/Layers of time
od 10.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Plasti časa/Layers of time
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, grad Fužine, Pot na Fužine 2, Ljubljana
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče ZAPIK
od 10.00 do 18.00
Razstava za otroke
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče ZAPIK
Bežigrajska galerija 1, Dunajska 31, Ljubljana
Živo in mrtvo / 9. trienale sodobne umetnosti U3
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Živo in mrtvo / 9. trienale sodobne umetnosti U3
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
Plečnik in sveto. Jože Plečnik, slovenski arhitekt
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Plečnik in sveto. Jože Plečnik, slovenski arhitekt
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Sinta Werner
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Sinta Werner
Galerija Vžigalica, Trg francoske revolucije 7, Ljubljana
Po prekopu je obstajal samo še naš svet
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Po prekopu je obstajal samo še naš svet
Mestna galerija Ljubljana
Razstava: Natalija Vujošević
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Razstava: Natalija Vujošević
Kulturni center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče Zapik
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Od skice do lutke: Lutkovno gledališče Zapik
Bežigrajska galerija 1, Dunajska 31, Ljubljana
Koptske tkanine
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Koptske tkanine
Narodni muzej Slovenije Metelkova, Maistrova 1, Ljubljana
Prešernovi nagrajenci iz slovenske Istre
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Prešernovi nagrajenci iz slovenske Istre
Bežigrajska galerija 2, Vodovodna 3, Ljubljana
RogLab Open: Aktivno staranje, razstava prototipov
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
RogLab Open: Aktivno staranje, razstava prototipov
Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Šamanizem ljudstev Sibirije, gostujoča razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Šamanizem ljudstev Sibirije, gostujoča razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Amadea Ris: Zavest v prostoru, prostor v zavesti
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Amadea Ris: Zavest v prostoru, prostor v zavesti
Stekleni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
10 let igrive arhitekture
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
10 let igrive arhitekture
Galerija Kresija, Stritarjeva 6, Ljubljana
Polona Demšar: Rastje
od 10.00 do 18.00
Kiparska razstava
Polona Demšar: Rastje
Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana
8 desetletij Miroslava Cerarja
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
8 desetletij Miroslava Cerarja
Zgodovinski atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Annmarie Prah in Paola Korošec: Ugriz v čas
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Annmarie Prah in Paola Korošec: Ugriz v čas
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Razstava Boruta Kraševca Nebo nad Dolino
od 10.00 do 18.00
Fotografska razstava
Razstava Boruta Kraševca Nebo nad Dolino
Grad Snežnik, Kozarišče 67, Loška dolina
Iva Tratnik: Kaktoida
od 10.00 do 19.00
Likovna razstava
Iva Tratnik: Kaktoida
Atelje Galerija, Gallusovo nabrezje 29, Ljubljana
Ideja
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Ideja
Cankarjev dom, Galerija CD, Ljubljana
Nino Mihalek: Zrak zrak
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Nino Mihalek: Zrak zrak
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Jože Slak Đoka, Vrata v nebo
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Jože Slak Đoka, Vrata v nebo
Galerija Hest, Židovska ulica 8, Ljubljana
Virtualni objem virtual hug continuation
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtualni objem virtual hug continuation
Noravision Gallery, Ilirska 15
Meta Grgurevič & Jaša: Oni (Srce mi je ...)
od 11.00 do 19.00
Instalacija
Meta Grgurevič & Jaša: Oni (Srce mi je ...)
Svetlobni park ob Gradaščici v Trnovem, Ljubljana
Razstava Nerodno blizu
od 11.00 do 19.00
Tematska razstava
Razstava Nerodno blizu
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
Hej! Sem O. Schrauwen
od 11.00 do 19.00
Likovna razstava
Hej! Sem O. Schrauwen
Galerija Alkatraz, Metelkova, Ljubljana
Andrej Štular: Kolaps
od 11.00 do 19.00
Likovna razstava
Andrej Štular: Kolaps
Obzidje AKC Metelkova mesto, Ljubljana
Betonske sanje
od 12.00 do 18.00
Fotografska razstava
Betonske sanje
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Odkrivanje črne škatle: Aleksander Vujović
od 12.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Odkrivanje črne škatle: Aleksander Vujović
Arhitekturna galerija DESSA, Židovska ulica 4, Ljubljana
Alicja Rogalska: Oblike pritiska - Mesto žensk
od 12.00 do 19.00
Tematska razstava
Alicja Rogalska: Oblike pritiska - Mesto žensk
Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
Galerija Y: Nove pozicije
od 12.00 do 19.00
Likovna razstava
Galerija Y: Nove pozicije
Trubarjeva cesta 79, Ljubljana
Tinta X Umetnica Na Mesec Zhang Chen: Kukalo
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Tinta X Umetnica Na Mesec Zhang Chen: Kukalo
Galerija DobraVaga, Ljubljana
Tinta X Zine Vitrine Daria Tommasi: Letni časi
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Tinta X Zine Vitrine Daria Tommasi: Letni časi
Galerija DobraVaga, Ljubljana
Sosledja
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Sosledja
Galerija DobraVaga, Ljubljana
  • 17 Četrtek
    Oktober, 2019
Vodstvo po razstavi in pogovor z Letizio Battaglia
ob 16.30
Fotografska razstava
Vodstvo po razstavi in pogovor z Letizio Battaglia
Galerija Fotografija, Levstikov trg 7, Ljubljana
Vodeni ogled razstave Roma Aeterna
ob 17.00
Muzejska razstava
Vodeni ogled razstave Roma Aeterna
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Pop-up razstava: Ola Jonsrud & Miha Štrukelj
ob 19.00
Likovna razstava
Pop-up razstava: Ola Jonsrud & Miha Štrukelj
Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, Ljubljana