Jurij Dobrila in Vit Rozman: Interference
od 18.00 do 19.00
Instalacija
Jurij Dobrila in Vit Rozman: Interference
Stekleni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Razstava Marcela Huppauffa v Contra gallery
od 19.00 do 22.00
Likovna razstava
Razstava Marcela Huppauffa v Contra gallery
Contra gallery, Stari trg 1, Ljubljana
Dogodki, ki trajajo več dni:
Koreografske izjave
od 7.30 do 17.00
Instalacija
Koreografske izjave
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Ljubljana
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
od 8.00 do 16.00
Instalacija
Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja
Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1, Ljubljana
Znanje brez meja
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Znanje brez meja
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
od 8.00 do 16.00
Muzejska razstava
Martin Sever, oče prvega slovenskega kombija
Tehniški muzej Slovenije, Bistra pri Vrhniki
Velikani morskih globin
od 8.00 do 19.00
Razstava za otroke
Velikani morskih globin
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Narodna galerija v Arboretumu
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Narodna galerija v Arboretumu
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava kaktusov
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Razstava kaktusov
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Razstava orhidej
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Razstava orhidej
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Dinozavri
od 8.00 do 19.00
Razstava za otroke
Dinozavri
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Mesec jesenskih barv
od 8.00 do 19.00
Tematska razstava
Mesec jesenskih barv
Arboretum Volčji Potok, Radomlje
Marko Tušek: Geometry of hope
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Marko Tušek: Geometry of hope
AS Galerija, Dunajska cesta 63, Ljubljana
Andrej Pavlič - razstava
od 8.00 do 19.00
Likovna razstava
Andrej Pavlič - razstava
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
UriKuri akvareli
od 8.00 do 20.00
Likovna razstava
UriKuri akvareli
Kavarna NUK, Turjaška 1, Ljubljana
Portreti Ivana Cankarja
od 8.00 do 22.00
Muzejska razstava
Portreti Ivana Cankarja
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Zlato kitajskih cesarjev
od 8.00 do 22.00
Muzejska razstava
Zlato kitajskih cesarjev
Narodni muzej Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana
Zagrebška akademija Best Forehand
od 9.00 do 14.00
Likovna razstava
Zagrebška akademija Best Forehand
Galerija Equrna, Gregorčičeva 3, Ljubljana
Tanja Vujinović: Destilatorji eliksirjev
od 9.00 do 16.00
Instalacija
Tanja Vujinović: Destilatorji eliksirjev
Galerija Kapelica, Kersnikova 4, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Muzejska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Virtualna razstava, 150 let Dramatičnega društva
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
od 9.00 do 17.00
Tematska razstava
Jože Babič - gledališki človek, virtualna razstava
Slovenski gledališki inštitut, Mestni trg 17, Ljubljana
Majski salon ZDSLU 2018 Grafika
od 9.00 do 17.00
Likovna razstava
Majski salon ZDSLU 2018 Grafika
Narodni muzej Slovenije - Metelkova, Ljubljana
Zmaj vseh zmajev
od 9.00 do 20.00
Muzejska razstava
Zmaj vseh zmajev
Kazemate, Ljubljanski grad, Ljubljana
Tomaž Lavrič: Tolpa mladega Ješue
od 9.00 do 20.00
Tematska razstava
Tomaž Lavrič: Tolpa mladega Ješue
Peterokotni stolp, Ljubljanski grad, Ljubljana
Photo Ark Joela Sartoreja
od 9.00 do 20.00
Fotografska razstava
Photo Ark Joela Sartoreja
Galerija S, Ljubljanski grad, Ljubljana
Pravljica na obisku
od 9.00 do 20.00
Razstava za otroke
Pravljica na obisku
Knjižnica Zalog, Agrokombinatska cesta 2
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Švicarija: skupnost, umetnost in narava
Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, Ljubljana
Riko Debenjak, retrospektivna razstava
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Riko Debenjak, retrospektivna razstava
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
Oloop: Med znotraj in zunaj
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Oloop: Med znotraj in zunaj
Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana
Priprave na improvizacijo
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Priprave na improvizacijo
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
Santorini trio+
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Santorini trio+
Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana
Med naravo in kulturo, stalna razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Med naravo in kulturo, stalna razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Nebeška bitja. Ne človek ne žival
od 10.00 do 18.00
Likovna razstava
Nebeška bitja. Ne človek ne žival
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
Kjer so čebele doma, razstava
od 10.00 do 18.00
Muzejska razstava
Kjer so čebele doma, razstava
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Robert Žvokelj: Vidna sporočila
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Robert Žvokelj: Vidna sporočila
Galerija Kresija, Stritarjeva 6, Ljubljana
Heksagon, kjer so čebele doma, instalacija
od 10.00 do 18.00
Instalacija
Heksagon, kjer so čebele doma, instalacija
Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana
Slovenci, začenjajo se novi časi … (1918-1920)
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Slovenci, začenjajo se novi časi … (1918-1920)
Zgodovinski atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Tanja Devetak: LJubaNit
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Tanja Devetak: LJubaNit
Desni atrij, Mestna hiša, Mestni trg 1, Ljubljana
Navdihujoča racionalnost
od 10.00 do 18.00
Tematska razstava
Navdihujoča racionalnost
Vodnikova domačija Šiška, Vodnikova cesta 65, Ljubljana
Ivan Cankar in Evropa
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Ivan Cankar in Evropa
Cankarjev dom, Ljubljana
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Cankar v podobah študentov ilustracije UL ALUO
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Črno zlato
od 10.00 do 20.00
Fotografska razstava
Črno zlato
Cankarjev dom, Mala galerija, Ljubljana
Likovni kritiki izbirajo
od 10.00 do 20.00
Likovna razstava
Likovni kritiki izbirajo
Cankarjev dom, Prvo preddverje, Ljubljana
Arhitektura je avantura
od 10.00 do 21.00
Razstava za otroke
Arhitektura je avantura
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
od 10.00 do 21.00
Arhitekturna razstava
Plečnikova hiša-biser slovenske kulturne dediščine
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
od 10.00 do 21.00
Muzejska razstava
Ljubljana. Zgodovina. Mesto.
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Ivan Cankar
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Zavedanje motrečega očesa
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Zavedanje motrečega očesa
Galerija Vžigalica, Trg francoske revolucije 7, Ljubljana
Tadej Pogačar: CODE:RED
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Tadej Pogačar: CODE:RED
Mestna galerija Ljubljana
Bogdan Borčić: Od školjke do pike
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Bogdan Borčić: Od školjke do pike
Bežigrajska galerija 2, Vodovodna 3, Ljubljana
Elza Kastl Obereigner, kiparka in slikarka
od 10.00 do 21.00
Kiparska razstava
Elza Kastl Obereigner, kiparka in slikarka
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15
Plečnik in sveto
od 10.00 do 21.00
Arhitekturna razstava
Plečnik in sveto
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
Takle mamo …#3: Dorijan Šiško
od 10.00 do 21.00
Tematska razstava
Takle mamo …#3: Dorijan Šiško
TAM-TAMova Ulična galerija, Vegova ulica, Ljubljana
Virtualni objem virtual hug continuation
od 11.00 do 18.30
Instalacija
Virtualni objem virtual hug continuation
Noravision Gallery, Ilirska 15
Razstava: Andjelić, Farkas, Matyasi
od 11.00 do 19.00
Instalacija
Razstava: Andjelić, Farkas, Matyasi
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
Pogovarjajmo se v madžarščini!
od 11.00 do 19.00
Tematska razstava
Pogovarjajmo se v madžarščini!
Balassijev Inštitut, Barvarska steza 8., Ljubljana
Dan Adlešič: Furniture Pets
od 12.00 do 18.00
Instalacija
Dan Adlešič: Furniture Pets
Aksioma - Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
Arhitektura 2014-2018
od 12.00 do 18.00
Arhitekturna razstava
Arhitektura 2014-2018
Arhitekturna galerija DESSA, Židovska ulica 4, Ljubljana
Vuk Ćosić, Preberi več / Read more
od 12.00 do 18.00
Likovna razstava
Vuk Ćosić, Preberi več / Read more
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Marwa Arsanios: Kdo se boji ideologije?
od 12.00 do 19.00
Likovna razstava
Marwa Arsanios: Kdo se boji ideologije?
Galerija ŠKUC, Stari trg 21, Ljubljana
Sanja Pocrnjić: Lene Muze
od 12.00 do 23.00
Likovna razstava
Sanja Pocrnjić: Lene Muze
DobraVaga, Ljubljana
Ivana Armanini: She Must Be Mad
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Ivana Armanini: She Must Be Mad
DobraVaga, Ljubljana
Skrivnostni šov Rotopol
od 12.00 do 23.00
Tematska razstava
Skrivnostni šov Rotopol
DobraVaga, Ljubljana
Max Grau: Love & Work Floating
od 12.00 do 23.00
Instalacija
Max Grau: Love & Work Floating
Kamera, Ljubljana
Iraška zgodba v barvah
od 17.00 do 20.00
Likovna razstava
Iraška zgodba v barvah
Galerija Diwan, Karunova ulica 10 a, Ljubljana-Trnovo
  • 19 Petek
    Oktober, 2018
Ultima tanda
ob 11.00
Tematska razstava
Ultima tanda
Galerija Spomeniškovarstvenega centra, Trg francoske revolucije 3, Ljubljana
Razstava akvarelov
ob 18.00
Likovna razstava
Razstava akvarelov
Pungartnikova hiša, Stari trg 17, Lukovica
Romantology
ob 19.00
Fotografska razstava
Romantology
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana