Število zadetkov iskanja:
  • Dogodki (14)
  • Prireditelji (0)
  • Kino spored (0)
  • TV spored (0)
Družinski 2
Danes od 11.00 do 12.00, Prireditev za otroke
Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Ljubljana, LETNI ČASI Primerno za otroke +8 let   Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije in  nagrajenci Mednarodnega tekmovanja Oskar Rieding Spored: Zoya Petrova: Štirje letni časi v štirih minutah Zima – Rusija Pomlad – Hrvaška Poletje – Avstrija Jesen – Slovenija Zoya Petrova sopran Inga Ulokina violina Antonio Vivaldi: Le quattro stagioni - Štirje letni časi La primavera - ...
Koncert: Baročni violončelo
ponedeljek, 21.10.2019 ob 20.00, Klasična glasba
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana, Koncert v okviru festivala CELLOFEST LJUBLJANA 2019 Virtuozni svet stare glasbe. Marco TESTORI – baročni violončelo Gregor FELE – baročni violončelo Domen MARINČIČ – čembalo Spored: A. Vivaldi / J.-B. Barrière / S. Lanzetti / L. Boccherini / J. G. C. Schetky Italijanski violončelist Marco Testori je bil vrsto let član enega od najbolj znanih ansamblov baročne glasbe Il Giardino Armonico.
Cellofest Ljubljana 2019: Baročni violončelo
ponedeljek, 21.10.2019 od 20.00 do 22.00, Klasična glasba
Atrij Mestnega muzeja Ljubljana, Gosposka 15, 1000 Ljubljana, , "Baročni violončelo" Marco TESTORI – baročni violončelo Gregor FELE – baročni violončelo Domen MARINČIČ – čembalo Spored: A. Vivaldi / J.-B. Barrière / S. Lanzetti / L. Boccherini / J. G. C. Schetky                  Italijanski violončelist Marco Testori je bil vrsto let član enega od najbolj znanih ansamblov baročne glasbe Il Giardino Armonico.
Cellofest Ljubljana 2019: Enrico Dindo & SF
četrtek, 24.10.2019 od 19.30 do 21.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Prešernova 10, Ljubljana,   ORANŽNI 2 (abonmajski koncert) ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE Dirigent: Philipp von Steinaecker Solist: Enrico Dindo – violončelo Spored: L. van Beethoven / J. Haydn / F. Schubert Kot solist v Haydnovem koncertu se bo predstavil italijanski violončelist Enrico Dindo, zmagovalec slovitega mednarodnega Rostropovičevega tekmovanja za violončeliste leta 1997.
Oranžni 2 in izven: Med velikimi in malimi
četrtek, 24.10.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, MED VELIKIMI IN MALIMI Orkester Slovenske filharmonije Philipp von Steinaecker , dirigent Enrico Dindo , violončelo Spored: Ludwig van Beethoven: Simfonija št. 1 v C-duru, op. 21 Joseph Haydn: Koncert za violončelo in orkester št. 2 v D-duru, Hob. VIIb/2, op. 101 Franz Schubert: Simfonija št. 9 v C-duru, D.
Cellofest Ljubljana 2019: Enrico Dindo & SF
petek, 25.10.2019 od 19.30 do 21.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Prešernova 10, Ljubljana,   ORANŽNI 2 (abonmajski koncert) ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE Dirigent: Philipp von Steinaecker Solist: Enrico Dindo – violončelo Spored: L. van Beethoven / J. Haydn / F. Schubert Kot solist v Haydnovem koncertu se bo predstavil italijanski violončelist Enrico Dindo, zmagovalec slovitega mednarodnega Rostropovičevega tekmovanja za violončeliste leta 1997.
Oranžni 2 in izven: Med velikimi in malimi
petek, 25.10.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, MED VELIKIMI IN MALIMI Orkester Slovenske filharmonije Philipp von Steinaecker , dirigent Enrico Dindo , violončelo Spored: Ludwig van Beethoven: Simfonija št. 1 v C-duru, op. 21 Joseph Haydn: Koncert za violončelo in orkester št. 2 v D-duru, Hob. VIIb/2, op. 101 Franz Schubert: Simfonija št. 9 v C-duru, D.
FriFormAV: S. Benes - klarinet C. Ressi - video
sreda, 30.10.2019 od 20.00 do 22.00, Mešana glasba
Osmo/za, Slovenska 54, 8. nadstropje, 1000 Ljubljana, Slovenia, Ljubljana, Szilárd Benes (HU) – klarinet Christof Ressi (AT) – elektronika, video Spored: Terrain Study / 30-40min Game Over / 30-40 min Naša tokratna gosta se zvoka in slike lotevata enotno in povezano, a upoštevajoč aktualne možnosti poigravanja z virtualnim prostorom in znotraj njega.
Modri 3 in izven: Prebujenje narave
četrtek, 7.11.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, PREBUJENJE NARAVE Orkester Slovenske filharmonije Jacek Kaspszyk , dirigent Natalie Clein , violončelo Spored: Edward Elgar: Pesem jutra, op. 15 Edward Elgar: Koncert za violončelo in orkester v e-molu, op. 85 Gustav Mahler: Simfonija št.
Modri 3 in izven: Prebujenje narave
petek, 8.11.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, PREBUJENJE NARAVE Orkester Slovenske filharmonije Jacek Kaspszyk , dirigent Natalie Clein , violončelo Spored: Edward Elgar: Pesem jutra, op. 15 Edward Elgar: Koncert za violončelo in orkester v e-molu, op. 85 Gustav Mahler: Simfonija št.
Vokalni 3: S španskim pridihom
nedelja, 17.11.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Ljubljana, S ŠPANSKIM PRIDIHOM Barbara Kozelj , mezzosopran Julius Drake , klavir Spored: Erich Wolfgang Korngold : Alt-spanisch - Stara španska – Moja ljubezen se ne stara Glückwunsch - Želja za srečo Sterbelied - Žalostinka Gefaßter Abschied - Roža srca ne umre Alban Berg : Vier Lieder - Štiri pesmi Hugo Wolf : Spanisches Liederbuch - ...
Modri 4 in izven: Hommage a Mozart
četrtek, 28.11.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, HOMMAGE Á MOZART Orkester Slovenske filharmonije Olari Elts , dirigent Eldbjørg Hemsing , violina Spored: Dmitrij Smirnov: Variacije Mozart Dmitrij Šostakovič: Koncert za violino in orkester št. 1 v a-molu, op. 77 Valentin Silvestrov: The Messenger za godala in klavir Wolfgang Amadeus Mozart: Simfonija št. 40 v g-molu, K.
Modri 4 in izven: Hommage a Mozart
petek, 29.11.2019 od 19.30 do 22.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, HOMMAGE Á MOZART Orkester Slovenske filharmonije Olari Elts , dirigent Eldbjørg Hemsing , violina Spored: Dmitrij Smirnov: Variacije Mozart Dmitrij Šostakovič: Koncert za violino in orkester št. 1 v a-molu, op. 77 Valentin Silvestrov: The Messenger za godala in klavir Wolfgang Amadeus Mozart: Simfonija št. 40 v g-molu, K.
Božični koncert Slovenske filharmonije
četrtek, 19.12.2019 od 18.00 do 19.30, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Ljubljana, Zbor in Orkester Slovenske filharmonije Philipp von Steinaecker, dirigent  Spored: M. A. Charpentier: Nuit J. S. Bach: Božični oratorij: "Jauchzet, frohlocket" G. Händel: Mesija: "For Unto Us a Child is Born" D. Cimarosa: Magnificat C. W. Gluck: Ples blaženih duš iz opere Orfej in Evridika W. A. Mozart: Dixit Dominus K. 194 H. Berlioz: L’enfance du Christ: "L’adieu des bergers" G.