Število zadetkov iskanja:
  • Dogodki (31)
  • Prireditelji (0)
  • Kino spored (0)
  • TV spored (9)
Orkester in Zbor Slovenske filharmonije & Zbor SNG Maribor
petek, 26.5.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Oranžni abonma I in II in izven Dirigent: Theodor Guschlbauer Solisti: Petra Froese , sopran Nuška Drašček Rojko , alt Domagoj Dorotić , tenor Marko Fink , bas Program: Anton Bruckner, Simfonija št. 9 v d-molu, WAB 109 Anton Bruckner, Te Deum v C-duru, WAB 45
Karl Jenkins: The Armed Man - A Mass for Peace
petek, 26.5.2017 od 20.00 do 21.30, Klasična glasba
Cerkev sv. Jakoba na Gornjem trgu, Ljubljana, Simfonični orkester Cantabile Univerzitetni pevski zbor DerCHOR, Bern, Švica MePZ Adoramus, Logatec Karin Stubi Wolgemuth, sopran Peter H.
Karl Jenkins: The Armed Man - A Mass for Peace
sobota, 27.5.2017 od 20.00 do 21.30, Klasična glasba
Športna dvorana, Logatec, Simfonični orkester Cantabile Univerzitetni pevski zbor DerCHOR, Bern, Švica MePZ Adoramus, Logatec Karin Stubi Wolgemuth, sopran Peter H.
Modri 8 in izven - Stravaganze 8
četrtek, 1.6.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije George Pehlivanian , dirigent Peter Jablonski , klavir Program: Sergej Rahmaninov: Rapsodija na Paganinijevo temo za klavir in orkester v a-molu, op. 43 Witold Lutosławski: Variacije na Paganinijevo temo Heitor Villa-Lobos: Chôros št. 6 Arturo Márquez: Danzon št.
Orkester Slovenske filharmonije
četrtek, 1.6.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Alejandro Posada Solist: Peter Jablonski , klavir Program: Sergej Rahmaninov, Rapsodija na Paganinijevo temo za klavir in orkester v a-molu, op. 43 Witold Lutosławski, Variacije na Paganinijevo temo Heitor Villa-Lobos, Chôro št. 6 Arturo Márquez, Danzon št.
Modri 8 in izven - Stravaganze 8
petek, 2.6.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije George Pehlivanian , dirigent Peter Jablonski , klavir Program: Sergej Rahmaninov: Rapsodija na Paganinijevo temo za klavir in orkester v a-molu, op. 43 Witold Lutosławski: Variacije na Paganinijevo temo Heitor Villa-Lobos: Chôros št. 6 Arturo Márquez: Danzon št.
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 2.6.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Alejandro Posada Solist: Peter Jablonski , klavir Program: Sergej Rahmaninov, Rapsodija na Paganinijevo temo za klavir in orkester v a-molu, op. 43 Witold Lutosławski, Variacije na Paganinijevo temo Heitor Villa-Lobos, Chôro št. 6 Arturo Márquez, Danzon št.
Slavnostni koncert ob 300-letnici kronanja Milostn
sobota, 17.6.2017 od 19.30 do 21.00, Klasična glasba
Bazilika, Sveta gora nad Gorico, NOVA filharmonija, dirigent Simon Perčič Župnijski pevski zbor Ljubljana-Trnovo Consortium musicum, zborovodja Gregor Klančič Luka Juteršek, tenor Jaka Mihelač, bariton Program: R. Strauss - Slavnostni preludij, op. 61 G. Puccini - Slovesna maša Milostna podoba Svetogorska Kraljica, delo beneškega slikarja Jakoba Palme Starejšega, je bila svetogorski cerkvi podarjena leta 1544.
Elīna Garanča, mezzosopran
četrtek, 29.6.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, ELĪNA GARANČA , mezzosopran Ion Marin , dirigent Simfonični orkester RTV Slovenija   P.I. Čajkovski: Poloneza iz opere Jevgenij Onjegin P. I. Čajkovski: Arija Ivane iz opere Devica Orleanska G. Bizet: Intermezzo in Farandole iz Suite Arležanke št. 2 C. Saint-Saëns: »Mon coeur s’ouvre à ta voix«, arija Dalile iz opere Samson in Dalila G. Verdi: Uvertura opere Nabucco G.
Orkester Sanktpeterburške filharmonije
ponedeljek, 3.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Orkester Sanktpeterburške filharmonije Yuri Temirkanov , dirigent Program: N. Rimski-Korsakov: Suita iz Pripovedke o nevidnem mestu Kitež in devici Fevroniji P. I. Čajkovski: Francesca da Rimini, op. 32 *** S. Rahmaninov: Simfonični plesi, op. 45 Sloviti Orkester Sanktpeterburške filharmonije je najstarejši simfonični orkester v ruski deželi.
S. Prokofjev: Romeo in Julija
sreda, 5.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Krzysztof Pastor , koreografija Poljski nacionalni balet Orkester Slovenske filharmonije  Andriy Yurkevych , dirigent Tatyana van  Walsum , scena in kostumi Willem Bruls , dramaturgija Bert DalhuysenLuč , luč     V goste prihaja vodilni poljski baletni ansambel, ki domuje v Teatru Wielki - Poljski nacionalni operi.
S. Prokofiev: Romeo in Julija
sreda, 5.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Poljski nacionalni balet Krzysztof Pastor, koreograf Andriy Yurkevych, dirigent Program v pripravi.
Carlos alvarez, bariton
četrtek, 6.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Solista: Carlos Alvarez , bariton Rocio Ignacio , sopran   Simfonični orkester RTV Slovenija Eduard Topchjan , dirigent   L. Bernstein: Uvertura k opereti Candide M. Leigh: »The Impossible Dream« iz muzikala Mož iz Manče F. Lehár: »Vijla, o Vijla« ter Valček iz operete Vesela vdova A. Hačaturjan: Adagio iz baleta Špartak F.
Martha Argerich, klavir
ponedeljek, 10.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Martha Argerich , klavir Komorni orkester Franza Liszta Gábor Takács-Nagy , dirigent Gábor Boldoczki , trobenta Akané Sakai , klavir Annie Dutoit , branje   R. Wagner: Siegfriedova idila, WWV 103 C. Saint-Saëns: Živalski karneval (za dva klavirja in naratorja) *** D. Šostakovič: Koncert za klavir, trobento in godalni orkester v c-molu št. 1, op.
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
torek, 11.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Ljubljana, Jiapeng Nie , violončelo Orkester Slovenske filharmonije Zhang Guoyong , dirigent   D. Šostakovič: Koncert za violončelo in orkester v Es-duru št. 1, op. 107 *** D. Šostakovič: Simfonija v d-molu št. 5, op.
John Malkovich
četrtek, 20.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Union, Ljubljana, Solisti Aquilani John Malkovich , pripovedovalec Lana Trotovšek , violina Anastasya Terenkova , klavir Alvise Casellati , dirigent   Program: J. S. Bach: Koncert za violino, godala in continuo v a-molu, BWV 1041 D. Šostakovič, ork. R. Baršaj: Komorna simfonija, op. 110a *** “REPORT ON THE BLIND” A.
Mehiški simfonični orkester OFUNAM
ponedeljek, 24.7.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Unionska dvorana, Grand hotel Union, Ljubljana, Mehiški simfonični orkester OFUNAM Massimo Quarta , solist in dirigent
Solisti muzikala iz West Enda in Broadwaya
ponedeljek, 21.8.2017 ob 20.30, Klasična glasba
Križanke, Ljubljana, Solisti muzikala iz West Enda in Broadwaya Orkester Slovenske filharmonije Robert Purvis , dirigent Program je v pripravi.
Vrhunci muzikalov iz West Enda in Broadwaya
ponedeljek, 21.8.2017 ob 20.30, Klasična glasba
Križanke, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Robert Purvis , dirigent Vrhunci muzikalov iz West Enda in Broadwaya: Gina Beck , sopran Rebecca Trehearn,  mezzosopran Damian Humbley , tenor Adrian der Gregorian , ...
ANA SOKOLOVIĆ: SVATBA
torek, 22.8.2017 ob 20.00, Klasična glasba
SNG Opera in balet Ljubljana, Ljubljana, A. Sokolović: Svatba   Sébastien Boin,  dirigent Ted Huffman  in  Zack Winokur , režiserja Samal Blak , scenograf in kostumograf Marcus Doshi , oblikovalec luči    Raphaël Simon , tolkala Zasedba: Florie Valiquette, Liesbeth Devos, Lena Beate Mordal, Pauline Sikirdji, Nada Anna Destraël, Mireille Lebel   Koprodukcija: Festival Ljubljana, ...
G. Puccini: Madama Butterfly
sreda, 23.8.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Kitajska nacionalna opera iz Pekinga Yang Yang , dirigent V glavnih vlogah: Yao Hong  .............. Čo Čo San Li Shuang  .............. Pinkerton   S priljubljeno opero Giacoma Puccinija bo v Ljubljani vnovič gostoval ansambel Kitajske nacionalne opere iz Pekinga. Združuje izvrstne operne umetnike, ki so se uveljavili z uspehi na tekmovanjih in so dejavni na mednarodnih odrih.
G. Puccini: Madama Butterfly
četrtek, 24.8.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Kitajska nacionalna opera iz Pekinga Yang Yang , dirigent V glavnih vlogah: Yao Hong  .............. Čo Čo San Li Shuang  .............. Pinkerton S priljubljeno opero Giacoma Puccinija bo v Ljubljani vnovič gostoval ansambel Kitajske nacionalne opere iz Pekinga. Združuje izvrstne operne umetnike, ki so se uveljavili z uspehi na tekmovanjih in so dejavni na mednarodnih odrih.
No borders orchestra
ponedeljek, 28.8.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Ljubljana, No borders orchestra Dirigent: Diego Matheuz Solist: Nemanja Radulović , violina Program: A. Vrebalov: Pannonia boundless A. Dvorak: Slovanski plesi op. 72, št. 2,4,6,8 Z. Kodaly: Plesi iz Galante *** P. I. Čajkovski:  Koncert za violino v D-duru op. 35
R. Wagner: Siegfried (iz tetralogije Nibelungov prstan)
torek, 29.8.2017 ob 18.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Mariinsko gledališče iz Sankt Peterburga Valerij Gergijev , dirigent Prvič na Slovenskem bosta na oder postavljeni monumentalni glasbeni drami Siegfried in Somrak bogov nemškega opernega revolucionarja Richarda Wagnerja.
R. Wagner: Somrak bogov (iz tetralogije Nibelungov prstan)
sreda, 30.8.2017 ob 18.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Mariinsko gledališče iz Sankt Peterburga Valerij Gergijev , dirigent   Prvič na Slovenskem bosta na oder postavljeni monumentalni glasbeni drami Siegfried in Somrak bogov nemškega opernega revolucionarja Richarda Wagnerja.
Orkester Mariinskega gledališča iz Sankt Peterburga Zaključek 65. Ljubljana...
četrtek, 31.8.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Ljubljana, Valerij Gergijev , dirigent L. van Beethoven: Simfonija št. 4 v B- duru, Op. 60 S. Prokofjev:  Klavirski koncert št. 1 v Des-duru, Op. 10 (Bekhzod Abduraimov) *** D. Šostakovič: Simfonija št. 5 v d-molu, Op. 47   Orkester Mariinskega gledališča je eden najstarejših glasbenih ansamblov v Rusiji.
Filharmonični orkester Borusan Istanbul (Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası)
sobota, 21.10.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Zlati abonma in za izven Glasbeni svetovljani z Bosporja Dirigent: Sascha Goetzel Solista: Vadim Repin in Daniel Hope , violini Program: Mark-Anthony Turnage, Shadow Walker, koncert za violini in orkester (2017) John Adams, Oddaljena trobenta Charles Ives, Vprašanje brez odgovora Béla Bartók, Čudežni mandarin, suita, op. 19, Sz 73 Ferit Tüzün, Anatolski ples s svečami
Španski nacionalni orkester (Orquesta Nacional de Espana)
petek, 17.11.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Zlati abonma in za izven Španska impresionistična nota, podčrtana z ruskim idiomom Dirigent: David Afkham Solist: Juan Pérez Floristán ,klavir Program: Claude Debussy, Podobe za orkester – Iberia, L 122, št.
Mlada nemška filharmonija (Junge Deutsche Philharmonie)
petek, 23.3.2018 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Zlati abonma in za izven Orkester prihodnosti Dirigent: David Afkham Solist: Steven Isserlis , violončelo Program: Olivier Messiaen, Pozabljeni žrtveni darovi, simfonične meditacije Henri Dutilleux, Tout un monde lointain, koncert za violončelo in orkester * Hector Berlioz, Fantastična simfonija, op.
Bergenski filharmonični orkester (Bergen Filharmoniske Orkester)
torek, 17.4.2018 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Zlati abonma in za izven Prvič z Viktorio Dirigent: Edward Gardner Solistka: Viktoria Mullova , violina Program: Leoš Janáček, Taras Bulba, rapsodija za orkester Dmitrij Šostakovič, Koncert za violino in orkester št. 1 v a-molu, op. 77 *** Johannes Brahms, Simfonija št. 1 v c-molu, op.