47. KURENTOVANJE NA PTUJU

  • Kaj: Festival
  • Kdaj: sobota, 10.2.2007 do torek, 20.2.2007
  • Kje: Ptuj
  • Prireditelj: Konzorcij Kurent
  • Vstopnina: 5 evrov maske, 7 evrov brez maske

Najstarejša in po obsegu najbolj množična slovenska tradicionalna pustno-karnevalska prireditev

Petek, 2. februar
Budina pri Ptuju, domačija 2. princa karnevala Matevža Zokija, 24.00
7. tradicionalni kurentov-korantov skok
Šele ob svečnici (2. februarja), v skladu s tradicijo, si kurenti-koranti prvič nadenejo zvonce s katerimi odganjajo zimo in privabljajo v deželo pomlad ter prinašajo srečo in dobro letino.


Sobota, 3. februar
Hotel Mitra, 10.00
Otvoritev pustne razstave „Od svečnice do pepelnice“ likovne sekcije DPD Svoboda Majšperk


Petek, 9. februar
Mestna hiša Ptuj, 12.00
Otvoritev likovne razstave „Mate kaj za pusta hrusta“
Razstavljajo osnovne šole, Vrtec Ptuj in društva. Nastop učencev glasbene šole Karol Pahor Ptuj.

Salon umetnosti, Prešernova 1, Ptuj, 18.00
Otvoritev fotografske razstave: „Zven maske, fotografske mojstrovine Bojana Adamiča“ (organizator: Pokrajinski muzej Ptuj in Znanstvenoraziskovalno središče Bistra Ptuj)
Super Li: 23.00 - Zabava s Turbo Angels


Sobota, 10. februar
Vinarski trg - dvorišče Ptujske kleti, od 9.00 do 11.00
»Obarjada 2007« - dobrodelna akcija Lions kluba Ptuj.

Mestni trg, 11.00
Otvoritvena slovesnost 47. Kurentovanja na Ptuju
9. srečanje tradicionalnih slovenskih pustnih likov in mask, na katerem bo župan MO Ptuj, dr. Štefan Čelan, predal oblast princu karnevala, Slavku plemenitemu Kacherlu, deželnemu proviantnemu mojstru.
Pot povorke: pešmost, Dravska ulica, Minoritski trg, Krempljeva ulica, Miklošičeva ulica, Mestni trg, Slomškova ulica, Slovenski trg, Prešernova ulica, Muzejski trg z zaključkom v karnevalski dvorani na Vičavi.

Karnevalska dvorana, od 12.00 do 16.00
Zabava z glasbeno skupino Ptujski kvintet

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
VEČER BLIŠČA IN NOSTALGIJE
Štajerski frajtonarji
Skuter
Domen Kumer
Aki Rahimovski z bandom (ex Parni valjak)
Animacijski program: Pepca in Luka, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov, obiskal pa nas bo tudi princ karnevala, Slavko plemeniti Kacherl, deželni proviantni mojster.

Kidričevo, 19.00
11. Dobrodelni pustni ples Rotary kluba Ptuj, bogat srečelov, zabava z ansamblom Ptujskih 5.


Nedelja, 11. februar
Mestni trg, od 17.30 do 18.30
Nastop etnografskih skupin, kurentov - korantov in karnevalskih skupin.

Karnevalska dvorana, od 15.00 do 17.00
Otroško pustno rajanje s Pikapolonico (soorganizator: otroške prodajalne Pikapolonica - vse za otroka).
»Spidi rompompom« z gosti.
Člani društva Novi rokodelci bodo za najmlajše oblikovali balone in žonglirali.

Karnevalska dvorana, od 17.00 do 22.00
»KURENTOVO NEDELJSKO POPOLDNE ZA VSE GENERACIJE« z nastopom etnografskih skupin, kurentov - korantov in karnevalskih skupin.
Party Kids
Štajerski frajtonarji
Claudia
glasbena skupina Orange


Ponedeljek, 12. februar
Mestni trg, od 17.00 do 19.00
Kulturno-zabavni program
Nastop učencev OŠ Breg, folklorna skupina Rožmarin Dolena, plesni center Mambo, godba Pepi Krulet iz Cirkovc, folklorna skupina Vinko Korže Cirkovce, čarovniška predstava Sama Sebastiana »Take pustne«, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov ter karnevalskih skupin.

Karnevalska dvorana, od 17.00 do 19.00
Poli žur za vse mlade športnike (predstavitev in pustno rajanje nogometne šole Poli Drava Ptuj z glasbeno skupino YO - ZO, DJ in ostalimi animatorji, nagradne igre in še in še )

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
ŠTAJERSKA SE VESELI
Štajerski frajtonarji
Zoran Predin in Žive legende
Mambo Kings
Animacijski program: obisk znanih športnikov, DJ.


Torek, 13. februar
Mestni trg, od 17.00 do 19.00
Kulturno-zabavni program
Nastop otrok iz Vrtca Ptuj, folklorna skupina društva Sožitje, mladinski orkester glasbene šole Karol Pahor Ptuj, plesna skupina gimnazije Tarnowskie Gory iz Poljske, obisk pustne godbe iz Lastova, društvo Povod - žonglerski show in delavnice, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov ter karnevalskih skupin.

Karnevalska dvorana, od 17.30 do 19.00
Delavnica salse s plesno skupino Go Salsa iz Londona in Sabor Cubano.

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
LATINO VEČER
Nastop etnografskih in karnevalskih skupin ter kurentov - korantov
Caiman Verde
Kingstoni
DJ
Animacijski program in podelitev nagrad naj plesalcem večera.


Sreda, 14. februar
Mestni trg, od 17.00 do 19.00
Kulturno-zabavni program
Nastop učencev OŠ Olge Meglič, otroška folklorna skupina DPD Svoboda Ptuj, folklorna skupina Bolnišnica Ptuj, Ljudski godci KD Mala vas, ulična gledališka predstava »Lili gre v cirkus« v izvedbi Družinskega gledališča Kolenc, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov ter karnevalskih skupin.

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
VEČER LJUBEZNI
Nastop etnografskih in karnevalskih skupin ter kurentov - korantov
Miran Rudan
Severina
DJ
Animacijski program.


Četrtek, 15. februar
Ptujski grad, 12.00
Otvoritev prenovljene zbirke pustnih mask (organizator: Pokrajinski muzej Ptuj).

Mestni trg, od 17.00 do 19.00
Kulturno-zabavni program
Nastop učencev OŠ Ljudski vrt in podružnice Grajena, Stari prijatelji iz Kicarja, folklorna skupina Destrnik, ulična gledališka predstava »Miška Minka in zabava v maskah« v izvedbi Družinskega gledališča Kolenc, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov ter karnevalskih skupin, trubači - Duvački orkestar Bakija.

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
BALKANSKO CIGANSKI SHOW
Drugo dugme
Mile Kitić
Trubači - Duvački orkestar Bakija
Animacijski program in izbor najboljše skupinske ciganske maske.
Super Li: After Party z Vladom Kreslinom in Malimi bogovi.


Petek, 16. februar
Karnevalska dvorana, od 15.30 do 17.30
Delovno srečanje in razgovor s predsedniki turističnih društev o ustanovitvi Pokrajinske turistične zveze Spodnjega Podravja (organizator: Turistično društvo Ptuj).

Mestni trg, od 17.00 do 19.00
Kulturno-zabavni program
Nastop učencev OŠ Mladika in glasbene šole Karol Pahor Ptuj, glasbena skupina Pigtown Fling, folklorna skupina Lancova vas, pihalni orkester Podlehnik, folklorna skupina KD Ruda Sever Gorišnica, predstava za otroke in odrasle »Cirkus Bambinus« v izvedbi teatra Cizamo, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov ter karnevalskih skupin.

CID Ptuj, 19.00
Likovna akademija »Bejži čopič, kurent gre« (organizator: Leo klub Ptuj).

Karnevalska dvorana, od 20.00 do 01.00
IZ PEKLA DO RAJA
Karma
Jan Plestenjak
modna revija
Super Li: After Party z Atomik Harmonik


Sobota, 17. februar
Mestni trg, 11.00
2. tradicionalna mednarodna otroška povorka v spremstvu kurentov - korantov
Pot povorke: Minoritski trg, Krempljeva ulica, Mestni trg, Miklošičeva ulica, Slomškova ulica, Slovenski trg, Prešernova ulica, z zaključkom v karnevalski dvorani na Vičavi.

Karnevalska dvorana, od 12.00 do 14.00
Otroško rajanje v karnevalski dvorani z DJ-em

Salon umetnosti, Prešernova 1, od 14.00 do 17.00
Otroška delavnica izdelovanja pustnih mask (organizator: Pokrajinski muzej Ptuj).

Športna dvorana Mladika, 20.00
Kurentanc 2007 (organizator: Klub ptujskih študentov)
Dan D
Posodi mi jurija

Karnevalska dvorana, 19.00 - 04.00 (23.00 vstop udeležencev, ki se ne bodo udeležili večerje)
SOBOTNA VROČICA
Štajerski frajtonarji
Natalija Verboten
Boštjan Konečnik
Maja Šuput
trubači - Duvački orkestar Bakija
Animacijski program: Luka in Pepca, nastop etnografskih skupin in kurentov - korantov, bogate nagrade najlepšim skupinskim maskam, obisk slovenskih misic, vroče presenečenje in še in še
Super Li: After Party z Yuhubando


Nedelja, 18. februar
Salon umetnosti, Prešernova 1, od 10.00 do 13.00
Otroška delavnica izdelovanja pustnih mask (organizator: Pokrajinski muzej Ptuj).

Mestni trg, 14.00
47. mednarodna karnevalska povorka in izbor najlepših karnevalskih mask
Pot povorke: Potrčeva ulica, Slomškova ulica, Miklošičeva ulica, Mestni trg, Krempljeva ulica, Minoritski trg, Dravska ulica, Cafova ulica (mimo OŠ Olga Meglič), Prešernova ulica, Muzejski trg, z zaključkom v karnevalski dvorani na Vičavi.

Karnevalska dvorana, od 15.00 do 22.00
KARNEVALSKA NEDELJA
Ansambel bratov Gašperič
DJ
Animacijski program in podelitev nagrad najlepšim maskam: Luka in Pepca ter trubači, ki se na Kurentovanju predstavijo zadnjič; obisk princa karnevala, Slavka plemenitega Kacherla, deželnega proviantnega mojstra.


Ponedeljek, 19. februar
Mestni trg, od 11.00 do 12.30
Karnevalska povorka ptujskih vrtcev
Pot povorke: Raičeva ulica (vrtec Med vrti 2), Slomškova ulica, Miklošičeva ulica, Mestni trg (se obrnejo), spet Miklošičeva, Slomškova ulica, Slovenski trg, Prešernova ulica, Muzejski trg, z zaključkom v karnevalski dvorani na Vičavi.

Karnevalska dvorana, od 12.30 do 14.00
Pustno rajanje otrok iz Vrtca Ptuj.

Mestni trg in ulice, od 17.30 do 18.30
Nastop etnografskih skupin in karnevalskih skupin ter kurentov - korantov.

Karnevalska dvorana, od 17.00 do 19.00
Otroška maškarada z Romano Kranjčan (soorganizatorji: Center interesnih dejavnosti Ptuj, Športna šola Juhuhu in Društvo prijateljev mladine)

Karnevalska dvorana, od 20.30 do 01.00
VEČER DALMATINSKE NOSTALGIJE
Big Band Ptuj
Oliver Dragojevič
DJ
Animacijski program.


Torek, 20. februar
Grajena, 9.00
Osnovnošolska pustna povorka (organizator: OŠ Ljudski Vrt in podružnica Grajena)
Super Li: Non Stop Party

Karnevalska dvorana, od 10.00 do 18.00
Osnovnošolsko rajanje s skupino Yo - ZO in DJ Zvonkom.

Mestni trg, 17.00
Pokop pusta in predaja oblasti nazaj županu Mestne občine Ptuj, dr. Štefanu Čelanu, predstavitev etnografskih in karnevalskih skupin ter kurentov - korantov, animacijski program Luke in Pepce.
Pusta bomo pospremili na njegovi zadnji poti iz Mestnega trga do karnevalske dvorane, kjer bo sledila sedmina.
Pot povorke: Mestni trg, Miklošičeva ulica, Slomškova ulica, Prešernova ulica, Muzejski trg, zaključek v karnevalski dvorani na Vičavi.

Karnevalska dvorana, od 18.00 do 01.00
PUSTNI POKOP IN ATOMSKI FINALE
Štajerski frajtonarji
Čuki
DJ
Atomik Harmonik
Animacijski program z bogatimi nagradami najlepšim posameznim maskam in maskam v paru.


FAŠENKI V OKOLICI

Markovci, sobota 17. februar ob 13. uri
Cirkulane, sobota 17. februar ob 11. uri
Dornava, ponedeljek 19. februar ob 14. uri
Videm, ponedeljek 19. februar ob 14.30 uri
Cirkovce, torek 20. februar ob 13. uri
Bukovci, torek 20. februar ob 14. uri


Organizator si pridržuje pravico do morebitnih sprememb programa.


Vir: Konzorcij Kurent, Napovednik.com

Zemljevid