Gibanica 2019

  • Kaj: Bienale sodobne slovenske plesne umetnosti
  • Kdaj: sreda, 27.2.2019 ob 16.30
  • Kje: Ljubljana, različne lokacije
  • Prireditelj: Ursaurska
  • Vstopnina: Cena vstopnice: 7 EUR, 5 EUR (mlajši od 25 let in starejši od 65 let ter samozaposleni v kulturi in upokojenci) Cena kompleta za vse predstave: 30 EUR

9. Gibanice – bienale sodobne slovenske plesne umetnosti bo med 27. novembrom in 2. marcem 2019 v Ljubljani ponudila sodobnoplesno poslastico domačih ustvarjalcev.

Gibanica, ki od leta 2003 bienalno streže s slovenskimi sodobnoplesnimi izdelki, je postala osrednja manifestacija sodobnega plesa pri nas in ekvivalent gledališkemu Borštnikovemu srečanju ter predstavlja slovensko plesno produkcijo, ki jo za festival vselej izbere tričlanska mednarodna selektorska ekipa. Izbrane predstave tekmovalnega programa se potegujejo za nagrado Gibanice za najboljšo predstavo po izboru občinstva ter za nagrado Gibanice za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije.

Poleg tekmovalnega programa se na Gibanici vsakokrat zvrsti tudi bogat spremljevalni program, letos z okroglimi mizami, diskusijskim dogodkom in predstavitvijo knjižnih izdaj, za ogrevanje pa bo dan pred začetkom tekmovalnega programa na ogled danes že legendarna tehnoburleska Tatovi podob.

Zgoščen prikaz plesne ustvarjalnosti na Slovenskem, ki ga ponuja Gibanica, bo tudi tokrat dragocena informacija tako za vabljene tuje selektorje kot za domače občinstvo.

PROGRAM:
Sreda, 27. februar 

16.30  ► Moderna galerija
→ SKUPNOST EMANCIPIRANIH TELES: METODOLOGIJE BELEŽENJA SLOVENSKIH AVTORIC SODOBNEGA PLESA 1 - predstavitev knjige 
→ DAN, NOČ + ČLOVEK = RITEM: ANTOLOGIJA SLOVENSKE SODOBNOPLESNE PUBLICISTIKE 1918–1960 - predstavitev knjige
Vstop prost

19:00  ► Moderna galerija
→ Umetniško vodenje otvoritve: Andreja Rauch Podrzavnik: TRAJANJE – MINEVANJE in video skica DSPS 25
→ PODELITEV NAGRADE KSENIJE HRIBAR ZA ŽIVLJENJSKO DELO
Vstop prost

21.30  ► Klub Gromka, Metelkova mesto
Urška Vohar (Matilda Buns): TATOVI PODOB PREDSTAVLJAJO: MATILDA IN NJENE ŽEMLJICE  

Četrtek, 28. februar

11.00  ► Cankarjev dom - Klub Lili Novy
IZOBRAŽEVANJE NA PODROČJU SODOBNEGA PLESA: POTENCIALI IN NUJNI UKREPI - okrogla miza 
Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

17.00  ► Center kulture Španski borci
Jurij Konjar, Andreja Podrzavnik, Jaka Šimenc, Blaž Celarec: ČETRTEK OB PETIH
 
19.00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Matija Ferlin: STAGING A PLAY: ANTIGONA

20:30  ► Cankarjev dom - Linhartova dvorana
Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj: CHORUS

22:00  ► Cankarjev dom - Štihova dvorana
Urša Sekirnik: RADIO HIT

Petek, 1. marec

11.00  ► Cankarjev dom - Klub Lili Novy
INSTITUCIONALIZACIJA SODOBNEGA PLESA: NADALJNJI KORAKI - okrogla miza 
Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

16:00   ► Plesni Teater Ljubljana *
→ Ana Romih in Beno Novak: KONCERT TELESA
→ Veronika Valdes: ZAKLENJENO
* Dve predstavi za ceno ene vstopnice

18:00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Leja Jurišić, Marko Mandić: SKUPAJ

Sobota, 2. marec

11:00 ► Cankarjev dom - Dvorana M3 
NOVI EKSPRESIONIZMI? TENDENCE V SLOVENSKEM SODOBNEM PLESU - pogovor z ustvarjalci predstav tekmovalnega programa 9. Gibanice 
Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

16:00  ► Cankarjev dom - Linhartova dvorana 
Snježana Premuš, Rok Vevar: POiESIS SEBSTVA 

18:00  ► Plesni Teater Ljubljana
Maša Kagao Knez: KONCERT ZA MAM

20:00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Irena Tomažin Zagoričnik: MES(T)O GLASU

21:30  ► SLOVESNA PODELITEV NAGRAD GIBANICE 2019 IN NAGRAD KSENIJE HRIBAR
vstop prost



Organizacija: Društvo za sodobni ples Slovenije 
S podporo: Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije, Mestna občina Ljubljana 
Partnerji: Cankarjev dom, Bunker, Maska, Emanat, Plesni Teater Ljubljana, Pekinpah, Plesna izba Maribor, Društvo Nagib
So-organizatorji / koproducenti: Cankarjev dom, Bunker, Plesni Teater Ljubljana, Center kulture Španski borci l EN-KNAP, MG + MSUM, JSKD
V sodelovanju: B&B Hotel Ljubljana Park, Avstrijski kulturni forum, Francoski inštitut v Sloveniji, Domača peka, Black'N'Easy – Barcaffé 
Medijski partnerji: TAM TAM, Mladina, Agencija ML, Parada plesa, Radio Študent, DPG

Vir: Ursaurska, Napovednik.com

Izpostavljeni ustvarjalci: Gibanica 2019, sodobni ples

Zemljevid