2. Branetov Sprint kros

 

 

2. "BRANETOV" SPRINT KROS 2019

R A Z P I S

KDAJ: sobota 19. januar 2019 ob 10.00 uri

KJE: Športni center Žalec

ORGANIZATOR: Tekaško društvo SAVINJČAN

 v spomin na trenerja Braneta Strožerja

SPRINT KROS?

Za sprint kros smo dobili idejo pri smučarskem krosu (naš najuspešnejši tekmovalec Filip Flisar ) oz. smučarskem teku (disciplina sprint), kjer je največje uspehe dosegala Petra Majdič.

S sprint krosom – eliminacija želimo več "akcije", kot za atlete same ter kakor tudi za gledalce.

KATEGORIJE:

U12 - fantje ( letnik 2008 in mlajši)

U12 - dekleta ( letnik 2008 in mlajše)

U14 - fantje (letnik 2006 in 2007)

U14 - dekleta (letnik 2006 in 2007)

U16 - fantje (letnik 2004 in 2005)

U16 - dekleta (letnik 2004 in 2005)

mladinci (letnik 2000 in 2003)

mladinke (letnik 2000 in 2003)

Člani (1999 - 1985)

Članice (1999 - 1985)

Veterani (1984 in starejši)

Veteranke (1984 in starejše)

VABLJENI tudi učenci/učenke OŠ, dijaki/dijakinje SŠ ter rekreativni tekači, ki niso člani atletskih klubov.

PRAVILA:

-      Krog je dolg 750m.

-      Teče se po travnatih površinah. Šprintarice niso dovoljene!

-      Kategorija U12 ima skupinski štart (1 mali krog 500m).

-      Najprej se izvedejo kvalifikacije - 1 krog (kategorija U14, U16, mladinci, člani, veterani), sledi četrtfinale, polfinale ter finale B in finale A. Vse kategorije tekmujejo med seboj, na podlagi končnega skupnega vrstnega reda se podelijo medalje za posamezno kategorijo posebej.

-      V izločilne dvoboje se uvrsti 30 tekmovalcev oz tekmovalk. Če je prijavljenih manj kot 18 tekmovalcev oz. tekmovalk (vse kategorije skupaj), se četrfinala ne izvedejo, po kvalifikacijah sledi takoj polfinale.

-      Kvalifikacije: teče vsak posamezno. Interval štartov je 30s. Na podlagi izmerjenih časov se formirajo skupine.
 

-      Tisti, ki izpadejo v kvalifikacijah, četrtfinalu lahko nastopijo tudi v tolažilnem teku, ki se izvede s skupinskem štartom. Odtečeta se dva kroga (1.500m).

NAGRADE:

Prvi trije moški ter prvi tri ženske v skupni razvrstitvi prejmejo pokale, za 4., 5. in 6. mesto velike medalje, od 7. do 12. mesta (B finale) pa male medalje.

Najboljši trije v vsaki kategoriji prejmejo velike medalje.

Najboljši trije v "Tolažilnem teku" prejmejo velike medalje, od 4. do 6. mesta male medalje.

Vsak udeleženec prejme spominsko medaljo.

Vsak udeleženec prejme rogljiček ter topli napitek.

PRIJAVE: samo preko spletne aplikacije:

Prijaviti se je možno le predčasno preko spletne prijave.

Prijave se zaključijo v četrtek, 17. Januarja ob 12. uri !

Opozarjamo, da zaradi oblikovanje štartne liste oz. nemotenega poteka tekmovanja, kasnejših prijav ne bomo upoštevali (le izjemoma v primeru kakšne odpovedi).

Dokončen urnik bo narejen glede na število prijav udeležencev in bo objavljen na spletni strani TD Savinjčan 1 dan pred pričetkom tekmovanja.

ŠTARTNINA: 5 EUR (skupinski štart; kategorija U12), 7 EUR (eliminacija; vse ostale kategorije)

Štartnina se poravna pred tekmovanjem na:

TRR: SI56 6100 0001 0063 030 ali z gotovino ob dvigu štartnih številk. 

MERITVE ČASOV IN OBDELAVA PODATKOV:

 

OKVIRNI URNIK:

Lahko pride do sprememb, odvisno od števila prijavljenih tekmovalcev oz. tekmovalk!

10:00 – U12 dekleta + U12 fantje (skupinski štart; 1 krog 500m)

10:10 – Podelitev U12 dekleta / U12 fantje

10:15 – Kvalifikacije (U14 dekleta, U16 dekleta, mladinke, članice, veteranke)

10:30 – Kvalifikacije (U14 fantje, U16 fantje, mladinci, člani, veterani)

11:00 – Četrfinale ženske 1. Skupina

11:05 - Četrfinale ženske 2. Skupina

11:10 - Četrfinale ženske 3. Skupina

11:15 - Četrfinale ženske 4. Skupina

11:20 - Četrfinale ženske 5. Skupina

11:25 - Četrfinale moški 1. Skupina

11:30 - Četrfinale moški 2. Skupina

11:35 - Četrfinale moški 3. Skupina

11:40 - Četrfinale moški 4. Skupina

11:45 - Četrfinale moški 5. Skupina

12:00 – Polfinale ženske 1. Skupina

12:05 – Polfinale ženske 2. Skupina

12:10 – Tolažilni tek ženske-skupinski štart

12:20 – Polfinale fantje 1. Skupina

12:25 – Polfinale fantje 2. Skupina

12:30 – Tolažilni tek fantje-skupinski štart

12:50 – Finale B ženske

12:55 – Finale B fantje

13:00 – Finale A ženske

13:05 – Finale A fantje

13:15 - Podelitev

INFORMACIJE:

Gsm: 041 208 822 (Boris Podpečan)

Email: tdsavinjcan@gmail.com

 

GARDEROBE

Garderobe so zagotovljene v hiškah NK Žalec zraven atletskega štadiona in so označene z napisi (posebej za deklice in dečke).

TERENI ZA OGREVANJE

Ogrevanje pred tekmovanjem je na zunanjih površinah ob atletskem štadionu.

VSEM NASTOPAJOČIM ŽELIMO OBILO DOBRIH REZULTATOV IN PRIJETNEGA POČUTJA!

 

Vir: Tekaško društvo Savinjčan, Napovednik.com

Zemljevid