Future Architecture: Ustvarjalna izmenjava

Ustvarjalna izmenjava (Creative Exchange) je evropsko srečanje strokovnjakov in ljubiteljev arhitekture in oblikovanja. Dogodek bo s predavanji, predstavitvami in koktajli povezal kulturnike, obetavne ustvarjalce in občinstvo iz celega sveta. Gosta bosta med drugim tudi Anastassia Smirnova, direktorica Inštituta Strelka, ter hrvaški filozof Srećko Horvat.

Vsi, ki so se prijavili na javni poziv, 20 članov FA in drugi kulturniki, ki delajo na področju arhitekture in oblikovanja, bodo predstavili svoje najnovejše dosežke, nove projekte in zamisli. Spoznavna konferenca Future Architecture (Matchmaking Conference) bo predstavila izbrane obetavne ustvarjalce in tri prejemnike nagrade Fundacije Mies van der Rohe za nadarjene mlade arhitekte (Young Talent Architecture Award 2016). Razprave Focus Talks se bodo lotile problemov v stroki ter članom in ustvarjalcem dale priložnost za poglobitev znanja. Sejem Future Architecture pa bo kulturnikom in arhitekturnim ustvarjalcem, ki se šele uveljavljajo, omogočil, da svoje delo predstavijo, spoznajo partnerje in raziščejo nove priložnosti.

PROGRAM

Četrtek, 15. februar 2018

10.00–19.00 SEJEM FUTURE ARCHITECTURE
FOCUS TALKS
14.00–15.30 Registracija
15.30–16.00 Anastassia Smirnova (Strelka Institute, Moskva, RU)
16.00–16.30 Hanna Dencik Petersson (Oslo Architecture Triennale, Oslo, N)

16.30–16.45 Odmor

16.45–17.30 Stephan Trüby (Oddelek za arhitekturo, TUM, München, DE): Umeščanje arhitekture (Teorija)

17.30–18.15 Srećko Horvat (HR): Brez prihodnosti = Brez arhitekture!

18.15–19.00 Pogovor z moderatorjem Andreasom Rubyjem (S AM, Basel, CH): Boštjan Vuga, Anastassia Smirnova, Bika Rebek, James Taylor Foster, Hanna Dencik Petersson, Srećko Horvat, Stephan Trüby

19.00–20.30 Večerja

20.30–22.00 Pitch koktajli (10 hitrih prezentacij)
 

Petek 16. februar 2018

10.00–19.00 SEJEM FUTURE ARCHITECTURE FAIR

MATCHMAKING CONFERENCE 2018
08.00–09.00 Registracija
09.00–09.15 Pozdravni nagovor
09.15–11.30 DRUGI NAČINI GRAJENJA
 Architectural thinking school for children (Belorusija): Otroci vedo, Miruna Dunu (Nizozemska): Obala, Bartlebooth (Antonio Giráldez, Begona Hermida, Pablo Ibánez, Tarsila Sánchez) (Španija): Bartlebooth, Maite Borjabad (Španija): Scenografije moči, Cartha (Elena Chiavi, Pablo Garrido i Arnaiz, Francisco Moura Veiga, Francisco Ramos, Rubén Valdez) (Švica): CARTHA, Tania Tovar Torres (Mehika): In Articulo Mortis

11.30–11.45 Odmor

11.45–13.30 BOJ PROTI SEBI
 RESOLVE (Akil Scafe-Smith, Gameli Ladzekpo, Seth Scafe-Smith, Vishnu Jayarajan) (Velika Britanija): Če bi te stene lahko govorile, SET Architects (Lorenzo Catena, Onorato di Manno, Andrea Tanci) (Italija): Novo primitivno, fala atelier (Portugalska): Turistična šola, Skrei (Francisco Fonseca, Pedro Jervell) (Portugalska): Air Revert, Elena Agudo Sierra (Španija): Sensorial Space Prototype, Babau Bureau (Marco Ballarin, Elisa Brusegan, Stefano Tornieri, Massimo Triches) (Italija): Anatomia Loci

11.45–13.30 Razprava

13.30–15.00 Odmor za kosilo

15.00–17.15 ORODJA SPREMEMB
 Policarpo Baquera (YTAA 2016, Španija): geoFRONT, Martin Pohl (Nemčija): Politična cerkev, TAB collective (Avstrija): Arhitektura in politika, Piyush Prajapati (Dubai, ZAE): HEX-A-TRAL, Guillaume de Morsier, Valentin Kunik, Ibai Rigby (Švica): Paralelno urbano širjenje

17.15–17.30 Odmor

17.30–19.15 MOČ LJUDEM
Tomasz Broma (TYTAA 2016, Poljska): S’lowtecture, Daniela Patti, Levente Polyak (Italija): Financiranje kooperativnega mesta, Jason Hilgefort (Nizozemska): Inštitut za avtonomni urbanizem, Phi (Calum Bowden, Cory Levinson, Aliaksandra Smirnova, Artem Stepanov, Aiwen Yin) (Rusija): Phi, Eventually Made (Sebastian Bernardy, Vincent Meyer Madaus) (Nizozemska): Odprta hiša, Maksym Rokmaniko, Francesco Sebregondi, Enrico Zago, Melissa Frost (Nizozemska): DOMA

19.00–19.30 ZAKLJUČEK: Povzetek refleksij s Stojanom Pelkom

Zunanje povezave: MAO novice

Vir: Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Napovednik.com

Naročite se na email listo Muzej za arhitekturo in oblikovanje:

Zemljevid