Število zadetkov iskanja:
  • Dogodki (56)
  • Prireditelji (0)
  • Kino spored (0)
  • TV spored (10)
Modri 5 in izven - Stravaganze 5
četrtek, 2.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Cristian Măcelaru , dirigent Jože Rošer , rog Tibor Kerekeš , trobenta Janez Žnidaršič , tuba Program: Constantin Silvestri: Tri skladbe za godala št. 2, op. 4       André Previn: Trojni koncert za rog, trobento in tubo Béla Bartók: Leseni princ, Sz.
Orkester Slovenske filharmonije
četrtek, 2.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Cristian Măcelaru Solisti: Jože Rošer , rog Tibor Kerekeš , trobenta Janez Žnidaršič , tuba Program: Constantin Silvestri, Tri skladbe za godala, op. 4, št. 2 André Previn, Trojni koncert za rog, trobento in tubo Béla Bartók, Leseni princ, balet, Sz.
Modri 5 in izven - Stravaganze 5
petek, 3.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Cristian Măcelaru , dirigent Jože Rošer , rog Tibor Kerekeš , trobenta Janez Žnidaršič , tuba Program: Constantin Silvestri: Tri skladbe za godala št. 2, op. 4       André Previn: Trojni koncert za rog, trobento in tubo Béla Bartók: Leseni princ, Sz.
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 3.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Cristian Măcelaru Solisti: Jože Rošer , rog Tibor Kerekeš , trobenta Janez Žnidaršič , tuba Program: Constantin Silvestri, Tri skladbe za godala, op. 4, št. 2 André Previn, Trojni koncert za rog, trobento in tubo Béla Bartók, Leseni princ, balet, Sz.
Four Notes for Europe
nedelja, 5.3.2017 ob 19.00, Klasična glasba
Kinogledališče, Tolmin, Komorni orkester Akademije NOVA v soorganizaciji s KŠM Tolmin dirigent Simon Perčič Simon Kastelic, vizualni umetnik Rok Zgonc, violina Miha Grmek Seražin, diatonična harmonika Teja Udovič Kovačič, ...
Four Notes for Europe
nedelja, 12.3.2017 ob 18.00, Klasična glasba
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Koper, 4. koncert abonmajskega cikla Amabile 2016/17 Društva prijateljev glasbe predstavlja: Komorni orkester Akademije NOVA dirigent Simon Perčič Simon Kastelic, vizualni umetnik Rok Zgonc, violina Miha Grmek Seražin, diatonična harmonika Teja Udovič Kovačič, ...
Vokalni 6 in izven
nedelja, 12.3.2017 od 19.30 do 21.00, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine, Ljubljana, Zbor Slovenske filharmonije Orkester Slovenske filharmonije Michael Gläser , dirigent Program: Johann Sebastian Bach: Ein feste Burg ist unser Gott, BWV 80 Johannes Brahms: Warum ist das Licht gegeben?, op. 74 Johannes Brahms: O Heiland reiss die Himmel auf, op.
Simfonični orkester Frankfurtskega radia (Hessischer Rundfunk Sinfonieorchester)
torek, 14.3.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Uspešno pot kolumbijskega dirigenta spremljamo od 2004, ko je na Dunajskih slavnostnih tednih zaslovel kot čudež. Kmalu nato je ob vseh svetovnih gostovanjih prevzel tudi glasbeno vodenje Simfoničnega orkestra v Houstonu. Dirigent: Andrés Orozco-Estrada Solist: Joshua Bell, violina Program Felix Mendelssohn-Bartholdy, Koncert za violino in orkester v e-molu, op. 64 Gustav Mahler, Simfonija št.
4. koncert Simfoničnega cikla
četrtek, 16.3.2017 ob 19.30
SNG Maribor, Dvorana Union, Maribor, 16. marec 2017 ob 19.30, Dvorana Union Dirigent: Simon Krečič Solist: Aleksandar Madžar , klavir Program Ivo Petrić: Metamorfoze za godala sur A (2001) Sergej Rahmaninov: Koncert za klavir in orkester št. 3 v d-molu, op. 30 Ludwig van Beethoven: Simfonija št. 3 v Es-duru, op. 55, "Eroica"
Georg Friedrich Handel: Julij Cezar v Egiptu
petek, 17.3.2017 ob 19.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Opera v treh dejanjih Hrvaško narodno gledališče Ivana pl. Zajca na Reki Libreto: Giacomo Francesco Bussani, Nicola Francesco Haym Dirigent in čembalist: Ville Matvejeff Režija, dramaturgija: Marin Blažević, ...
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 17.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Solist: Marjan Peternel, klavir Dirigent: Lovrenc Arnič Program: Marij Kogoj : Suita Če se pleše Demetrij Žebre : Concertino za klavir in orkester *** Marij Kogoj : Bagatele za orkester Slavko Osterc : Passacaglia za orkester Demetrij Žebre : Tek Kompozicijski jezik slovenskih ustvarjalcev je v prvih desetletjih 20.
Four Notes for Europe
petek, 17.3.2017 ob 20.30, Klasična glasba
Kulturni center Lojze Bratuž, Gorica, Komorni orkester Akademije NOVA v soorganizaciji s Kulturnim centrom Lojze Bratuž, Gorica dirigent Simon Perčič Simon Kastelic, vizualni umetnik Aleš Lavrenčič, violina Miha Grmek Seražin, diatonična harmonika Teja Udovič Kovačič, ...
Orkester Slovenske filharmonije
četrtek, 23.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Oranžni abonma I in II in izven Dirigent: Uroš Lajovic Solista: Aleksander Buzlov , violončelo Mojca Bitenc , sopran Program: Antonin Dvořák, Koncert za violončelo in orkester v h-molu, op. 104 Uroš Krek, »Caro maestro« za glas in orkester Gustav Mahler, Simfonija št.
Oranžni 6 in izven - Juventus senectutis 6
četrtek, 23.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Philipp von Steinaecker , dirigent Aleksander Buzlov , violončelo Mojca Bitenc , sopran Program: Antonin Dvořák: Koncert za violončelo in orkester v h-molu, op. 104 Uroš Krek: "Caro maestro" za glas in orkester Gustav Mahler: Simfonija št.
Simfonični orkester RTV Slovenija
četrtek, 23.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Slovenska filharmonija, Ljubljana, Simfonični orkester RTV Slovenija Solista: Žiga Stanič, klavir in Žiga Brank, violina Dirigent: Simon Krečič Program: Lucijan Marija Škerjanc: Lirična uvertura (1925-1930) Lucijan Marija Škerjanc : Koncert za orkester (1926) *** Lucijan Marija Škerjanc : Koncert za violino in orkester št.
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 24.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Oranžni abonma I in II in izven Dirigent: Uroš Lajovic Solista: Aleksander Buzlov , violončelo Mojca Bitenc , sopran Program: Antonin Dvořák, Koncert za violončelo in orkester v h-molu, op. 104 Uroš Krek, »Caro maestro« za glas in orkester Gustav Mahler, Simfonija št.
Oranžni 6 in izven - Juventus senectutis 6
petek, 24.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Philipp von Steinaecker , dirigent Aleksander Buzlov , violončelo Mojca Bitenc , sopran Program: Antonin Dvořák: Koncert za violončelo in orkester v h-molu, op. 104 Uroš Krek: "Caro maestro" za glas in orkester Gustav Mahler: Simfonija št.
Four Notes for Europe
sobota, 25.3.2017 ob 20.30, Klasična glasba
Konkatedrala Kristusa Odrešenika, Nova Gorica, Komorni orkester Akademije NOVA v soorganizaciji s festivalom Svirél dirigent Simon Perčič Simon Kastelic, vizualni umetnik Rok Zgonc, violina Miha Grmek Seražin, diatonična harmonika Teja Udovič Kovačič, ...
Modri 6 in izven - Stravaganze 6
četrtek, 30.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Uroš Lajovic , dirigent Eugen Indjic , klavir Program: Johannes Brahms: Koncert za klavir in orkester št. 2 v B-duru, op. 83 Carl Maria von Weber: Turandot, scenska glasba J. 75, op.
Orkester Slovenske filharmonije
četrtek, 30.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Uroš Lajovic Solist: Eugen Indjic , klavir Program: Johannes Brahms, Koncert za klavir in orkester št. 2 v B-duru, op. 83 Carl Maria von Weber, Turandot, scenska glasba, J. 75, op.
Modri 6 in izven - Stravaganze 6
petek, 31.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Uroš Lajovic , dirigent Eugen Indjic , klavir Program: Johannes Brahms: Koncert za klavir in orkester št. 2 v B-duru, op. 83 Carl Maria von Weber: Turandot, scenska glasba J. 75, op.
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 31.3.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Modri abonma I in II in izven Dirigent: Uroš Lajovic Solist: Eugen Indjic , klavir Program: Johannes Brahms, Koncert za klavir in orkester št. 2 v B-duru, op. 83 Carl Maria von Weber, Turandot, scenska glasba, J. 75, op.
Budimpeški festivalski orkester (Budapesti Fesztivalzenekar)
nedelja, 2.4.2017 ob 20.00, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, ... Dirigent: Iván Fischer Solista: Dejan Lazić , klavir Oszkár Ökrös , cimbale Program Franz Liszt, Madžarska rapsodija št. 1 Franz Liszt, Koncert za klavir in orkester št.
Orkester Slovenske filharmonije
četrtek, 6.4.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Oranžni abonma I in II in izven Dirigent: Hans Graf Solistka: Alena Baeva , violina Program: Gabriel Fauré, Maske in bergamaske, suita za orkester, op. 112 Erich Wolfgang Korngold, Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 35 Sergej Rahmaninov, Simfonični plesi, op.
Orkester Slovenske filharmonije
petek, 7.4.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Oranžni abonma I in II in izven Dirigent: Hans Graf Solistka: Alena Baeva , violina Program: Gabriel Fauré, Maske in bergamaske, suita za orkester, op. 112 Erich Wolfgang Korngold, Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 35 Sergej Rahmaninov, Simfonični plesi, op.
Simfonični orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani
torek, 11.4.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Dirigent: En Shao Mešani pevski zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana Zborovodji: doc.
5. koncert Simfoničnega cikla
sreda, 12.4.2017 ob 19.30, Opera in balet
SNG Maribor, Dvorana Union, Maribor, 12. april 2017 ob 19.30, Dvorana Union Dirigent: Enrique Diemecke​ Solist: Giampiero Sobrino , klarinet Program Pavle Merkù: Ali sijaj, sijaj sonce, ...
Jacques Houdek - in Big Band RTV Slovenija, dir. Tadej Tomšič
petek, 21.4.2017 ob 20.00, Jazz, blues
SiTi Teater BTC, Ljubljana, 21. 4. 2017 ob 20.00 Priznani hrvaški vokalist mlajše generacije Jacques Houdek , znan kot ''The Voice'', in dirigent, aranžer Tadej Tomšič bosta skupaj z Big Bandom RTV Slovenija pripravila nepozaben večer. Znane skladbe bodo zazvenele v novih preoblekah, prirejenih prav za to priložnost in mednarodno glasbeno sodelovanje.
Carmen favn bolero
torek, 9.5.2017 ob 19.30, Opera in balet
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Izvedba: Balet in orkester SNG Maribor Koreografija: Valentina Turcu, Edward Clug, Johan Inger Glasba: Rodion Ščedrin, Claude Debussy, Maurice Ravel Dirigent: Simon Krečič Mariborski baletni ansambel za konec marca 2017 pripravlja dve novi koreografiji, ki ju bo v triptihu z uspešnico Valentine Turcu posvetil plesnemu 20.
Modri 7 in izven - Stravaganze 7
četrtek, 11.5.2017 ob 19.30, Klasična glasba
Cankarjev dom, Gallusova dvorana, Ljubljana, Orkester Slovenske filharmonije Stefanos Tsialis , dirigent Tina Žerdin , harfa Sera Goesch , sopran Program: Dane Škerl: Intrada za orkester                 Reinhold Glière: Koncert za harfo in orkester v Es-duru, op. 74 Koncert za koloraturni sopran in orkester v f-molu, op. 82            Sergej Prokofjev: Poročnik Kijé, orkestrska suita, op.