Filmski festival ZOOM.11

Enajsta edicija filmskega festivala ZOOM, ki je namenjena osnovnošolski in srednješolski filmski produkciji, bo potekala od 23. do 25. marca v Festivalni dvorani Pionirskega doma. Izbrani filmi letos prihajajo iz vseh koncev sveta, saj je festival postal mednarodnega značaja. Zaradi številnih filmov imamo letos prvič predtekmovalno selekcijo, filme je izbral Rok Govednik, direktor Zavoda za uveljavljanje vizualne kulture Vizo. Festival ostaja brezplačen, obenem pa ga podaljšujemo v tridnevni dogodek, saj ponuja bogat in razširjen spremljevalni program.

Četrtkov dopoldanski progam  je namenjen osnovnošolcem, ki bodo skupaj z letošnjimi žiranti (Jan Cvitkovič, Hana Repše, Miha Černec, Nace Zavrl in Neža Prah) sodelovali  na okrogli mizi z naslovom "Česa ne vidimo, ko gledamo film". (od 9.20 do 10.00).

Sledile bodo filmske delavnice na temo scenaristike, igre in produkcije.  (od 10.00 do 12.30)

V sekciji The best of ZOOM po izboru Roka Govednika v osnovnošolski sekciji bodo predvajani naslednji filmi (od 12.30 do 13.30)

  • With Our Own Eyes, Students of Primary,School of Athens,Grčija, 10:14
  • Consumed, Max Shoham, Kanada, 1:00
  • Animal bullying, Animation Workshop of, Escola Parque, Brazilija, 8:00
  • Think about it, Jade Yilmazoglu, Nizozemska, 1:00
  • Home, Joshua Costea, Kanada, 7:41
  • Tress, Sara Hessari, Iran, 1:00
  • Mrak film, Nika Božić, FKVK Zaprešić, Hrvaška, 2:06
  • V mestu, Društvo za izvajanje, filmske vzgoje Slon, Slovenija, 2:06
  • The magic rope, Animation centre ANILUPA, Portugalska, 6:45
  • Dreamer, Kazimir Plesničar, Slovenija, 0:31
  • I don't want to live anywhere else, Anton Forsdik, Švedska, 2:15

Četrtkov popoldanski program je namenjen tekmovalnemu programu osnovnošolskih filmov, kjer bomo predvajali naslednje filme:

Tekmovalni program I (od 16.00 do 17.30) 

  • Mrak film,Nika Božić, FKVK Zaprešić, Hrvaška, 2:06
  • The cost of applause, Ilirjana Memaj, Doku Fest, Kosovo, 8:00
  • Super glue, Studio Da, Rusija, 4:25
  • Black Cat, Luksuz produkcija, Slovenija, 3:31
  • Soul, Michel Augusto, Španija, 7:00
  • Consumed, Max Shoham, Kanada, 1:00
  • Ballying, Mar Rodriguez, Israel Sardino, Amiguicos Producciones, Španija, 14:56
  • Leteča animacija, Delavnica animiranega filma, Pionirski dom in Animateka Slon, Slovenija, 3:18
  • Think about it, Jade Yilmazoglu, Nizozemska, 1:00
  • The mute, Talatpasa Primary School Cinema Team, Turčija, 4:59
  • The Monster and the forest, Students of Emef Raimundo Medrado Filho, Brazilija, 4:00
  • Unknown fate, ANIKI Association, Nemčija, 3:04
  • Dreamer, Kazimir Plesničar, Slovenija, 0:31
  • The magic rope, Animation centre ANILUPA, Portugalska, 6:45

Tekmovalni program II (od 18.00 doo 19.30)

  • With our own eyes, Students of Primary school of Athens
  • Grčija, 10:14
  • Super 3.a, Učenci 3.a OŠ bratov Polančičev Maribor, Enimation School, Slovenija, 2:30
  • I don't want to live anywhere else, Anton Forsdik, Švedska, 2:15
  • Kepa, Učenci 1.r OPB, skupina Sončki, Slovenija, 3:51
  • A play, Zyab Qamo, Irak, 2:00
  • Animal bullying, Animation Workshop of Escola Parque, Brazilija, 8:00
  • Home, Joshua Costea, Kanada, 7:41
  • Honeymoon in Cairo, Alba Noor Tuytens El-Kum, Španija, 9:12
  • Shadow, Matthew Perez, ZDA, 3:30
  • The Last Battle, Children of Telekids Workshop, Španija, 3:20
  • V mestu, Društvo za izvajanje filmske vzgoje Slon, Slovenija, 2:06
  • Tress, Sara Hessari, Iran, 1:00
  • Reconnect, Children of Telekids Workshop, Španija, 3:52
  • Putovanje, Jurica Nikolić, FKVK Zaprešić, Hrvaška, 2:05

Vir: Pionirski dom - Center za kulturo mladih, Napovednik.com

Zemljevid