Dogodek je že minil.
Na Gospodarskem razstavišču bo tako mogoče kupiti, prodati ali izmenjati razglednice, denar, znamke, značke, minerale, fosile, figurice (Kinder, Pez in Lego), gramofonske plošče, stare knjige in pripomočke za zbiratelje (povečevalna stekla, pincete, albume). Sejemski del bo obogatil spremljevalni program – tematska razstava "Saj ni res, pa je!", dražbe in predavanja.
TEMATSKA RAZSTAVA
V okviru tematske razstave "Saj ni res, pa je!" bo prvič v Sloveniji predstavljena največja razstava družabnih iger. Med 200 igrami si bodo obiskovalci lahko ogledali več kot 15 različni vrst igre Monopoly. Tri najbolj zanimive in redke izvedbe Monopolyja bodo na prodaj na sobotni dražbi. Collecta bo obeležila tudi stoletnico potopa Titanika in tako na ogled postavila originalne razglednice Titanika iz obdobja pred in po njegovem potopu, znamke, pisemske ovojnice in kovance na temo Titanika. Prava posebnost bo kovanec z delčkom premoga iz te potniške ladje. Paša za oči bodo tudi fluorescentni minerali, kovanci z motivi iz znanstvenofantastične sage Star Wars, ki so na Novi Zelandiji uradno plačilno sredstvo, pa azijska in afriška primitivna plačilna sredstva, vzorci domnevnega meteorita, ki je padel na slovenska tla, znamke v obliki žab in metuljev ter denar iz prelomnih časov (razpad Avstro–Ogrske, 2. svetovna vojna in razpad Jugoslavije). Vitrine bodo krasili tudi nenavadni horoskopi, vozni redi Slovenskih železnic, ki letos praznujejo 20. obletnico ter več kot 150 različnih reklamnih avtomobilskih tiskovin in priročnikov, nastalih od 30. do 80. let 20. stoletja na slovenskih tleh.
DRAŽBE
Vsakoletni dražbi starih knjig in tiskov se bosta pridružili še dražba zbirateljskih predmetov (znamk, značk in drobnih starin) in dražba 65 risb, grafik, kipov in slik znanih slovenskih umetnikov. Posebnost dražbe umetnin sta sliki Jezusovo rojstvo Matije Bradaška in Valentinijeva kopija Renoira: Deklica s klobukom.
PREDAVANJA
Vsi tisti, ki so že zbirali znamke in ta hobi opustili, se bodo ob predavanju mag. Bojana Bračiča z naslovom Zakaj zbirati znamke? znova navdušili. Na predavanju izr. prof. dr. Dragana Božiča bo mogoče spoznati dela avtorjev prvih serij pokrajinskih fotografij Kranjske in drugih dežel, prof. Reinerja in B. Lergetporerja. Dr. Veselko Guštin in Bojan Kranjc pa bosta govorila o ponaredkih znamk na Slovenskem v različnih obdobjih.
Vir: Napovednik.com, Proevent d. o. o.