Fotografsko društvo Veno Pilon Ajdovščina je v mesecu juniju 2009 objavili razpis za 1.mednarodni fotografski natečaj Med nebom in zemljo 2009. Razpis smo objavili po predhodni pridobitvi pokroviteljstva Mednarodne fotografske zveze FIAP in naše Fotografske zveze Slovenije FZS nad natečajem. Istočasno je svoje soglasje k pokroviteljstvu nad natečajem dalo tudi podjetje Pipistrel d.o.o Ajdovščina,
Natečaj smo razpisali v dveh temah, v A temi LETENJE in v B temi PROSTA. Izbrali smo tudi 5 – člansko žirijo, katere dolžnost je bila, da ob zaključku prijav pregleda vse prispele fotografije in izbere najboljše za predstavitev na razstavi in tudi za dodelitev nagrad
Za najboljše fotografije so bile v vsaki temi predvidene naslednje nagrade.
- tri posebne nagrade pokrovitelja Pipistrel d.o.o.
- zlata, srebrna in bronasta medalja FIAP
- zlata, srebrna in bronasta medalja FZS in
- 6 trakov FIAP
-
Do roka 15.decembra 2009 je svoje fotografske prispevke na natečaj poslalo kar 195 fotografov iz 31 držav sveta: od Avstralije do Taivana, Indije, Irana, Bahreina in Brazilije do številnih evropskih držav. Prejeli smo 488 fotografij na temo A Letenje in 727 fotografij na temo B Prosta.
Žirija v sestavu Vinko Skale, MFIAP, Anamarija Stibilj Šajn, umetnostna zgodovinarka, Jon Hatfull, profesor fotografije, Bogdan Vrčon, akademski slikar in Samo Rovan, fotograf je vse prispele fotografije pregledala konec decembra 2009 in izbrala najboljše : po 15 fotografij v vsaki temi za nagrade in še 72 fotografij v A temi in 132 fotografiji v B temi za razstavo.
Razstava sprejetih in nagrajenih fotografij bo postavljena v Pilonovi galeriji in v avli dvorane1. slovenske vlade.
Otvoritev razstave in podelitev nagrad bo v petek, 22. januarja 2010 ob 18,00 uri v Pilonovi galeriji v Ajdovščini. Po otvoritvi in podelitvi nagrad bo projekcija najboljših fotografij v dvorani 1. slovenske vlade v Ajdovščini.
Ob otvoritvi razstave bomo izdali katalog razstave s podatki o razstavi in fotografijami nagrajenih del, pa tudi z imeni vseh pokroviteljev in sponzorjev. Istočasno bomo izdelali DVD razstave s projekcijo vseh nagrajenih in sprejetih fotografij.
Razstava bo v obeh prostorih postavljena do 10.februarja 2010 , ko jo bomo za 10 dni preselili v veliko dvorano Vipavskega hrama v Vipavi.
Razstavo so poleg glavnega pokrovitelja natečaja podjetja Pipistrel d.o.o. Ajdovščina podprli še Občini Ajdovščina in Vipava ter številni drugi sponzorji.
VABIMO VSE, DA PRIDEJO NA OTVORITEV RAZSTAVE, PA TUDI DA SI RAZSTAVO OGLEDAJO.
Za fd Veno Pilon Ajdovščina, Jadran Hreščak, predsednik društva
Vir: Napovednik.com, Pilonova galerija Ajdovščina
Objavi najavo dogodka v svojem Facebook profilu:
